Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elbizonytalanodtam teljesen....

Elbizonytalanodtam teljesen. OE Műszaki Menedzser vs. OE Mérnökinformatika? (első levelező, második esti, mert sajnos dolgozom)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Első helyen jelöltem meg a műszaki menedzser BSC-t az Óbudai Egyetemen. És egészen eddig nagyon magabiztos voltam a döntésemmel kapcsolatban. Mostanra viszont, minél többet gondolkozok, annál inkább bizonytalanodom el, hogy biztos szeretnék-e erre áldozni éveket?


Úgy érzem,hogy a műszaki menedzsert simán el tudnám végezni, és utána elmennék gazdasági informatika MSC-re. Leginkább a vállalatirányítási informatika érdekelne. Viszont az jutott eszembe, hogy ez valószínűleg egy igen komoly terület, vajon képes lennék-e ilyen területen elhelyezkedni komolyabb műszaki/programozási/pénzügyi ismeretek nélkül??


És itt jött be a képbe, hogy a másodikként megjelölt mérnökinformatikát kellene inkább megcéloznom, amivel valószínűleg vért izzadnék és az sem zavarna, ha csúsznék vele, mert a végén talán mégis egy komolyabb tudást nyújtana. Informatikai szakközépbe jártam, így tudom, hogy mi az ami érdekel és mi az ami nem. Érdekel a Linux, konfigurációk végrehajtása, a konkrét technikai dolgok, mint hálózatok. A programozás viszont nem. :/ Végignéztem a mintatantervet és a programozáson kívül a legtöbb tantárgy érdekel.


További probléma, hogy már elhasználtam 2 államilag támogatott félévet egy könnyelműen választott szakra, így már eléggé félek, hogy esetleg elkezdem a mérnökinfót és elvérzek rajta, akkor újabb féléveim vesznek el. Szerintetek érdemes lenne megpróbálnom a keményebb utat (mérnökinfó) vagy felejtsem el gyorsan, és végezzem el kényelmesen a műszaki menedzsert? Már az is eszembe jutott, hogy halasztanom kellene és inkább valami konkrét szakot kellene választanom jövő évre.(pénzügy/közgazdaság)


24N



2014. júl. 1. 12:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Sok helyen azt olvastam, hogy programozási affinitás nélkül próbálkozni is felesleges :/
2014. júl. 1. 12:35
 2/4 szabina555 ***** válasza:

Szerintem a műszaki menedzser szak teljesen felesleges, nem túl sok helyen tudsz vele elhelyezkedeni, viszont elég könnyű. a mérnökinfo már nehezebb, de azt válaszd, ami érdekel inkább. én elég sok lányt ismerek aki mérnökinfot tanul, programozáshoz nem nagyon értenek, szóval szerintem enélkül is menne neked is.

azt viszont gondold át, hogy ha a műszaki menedszert végzed el és onnan mennél mérnökifnos mesterre, nem biztos, hogy felvesznek, mert nem lesz elég mérnökinfos kredited. ennek járj utána.

2014. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia, Köszönöm a válaszod. Nem mérnökinfó mesterszakra szeretnék menni, hanem gazdaságinfó msc-re (BME). Ott már láttam, hogy van direkt műszaki menedzsereknek szánt informatika tantárgyak, amit akár másik egyetemről is felvehetnek. Direkt azért, hogy ha műszaki menedzsernek tanultál (ugye akkor nem lesz elég kredited), felvheted a BME-s órákat, hogy megszerezd a minimum kredtit a felvételihez. Ezzel nincs gond, és nem is a műszaki menedzser alapképzésre szeretnék alapozni. A gond az, hogy lehet a műszaki menedzser képzés mégis túl "alap" lesz mindenféle tekintetben. Tehát, hogy ha elmegyek gazdinfó msc-re, akkor már nem fogom utolérni azokat akik gazdasági/műszaki diplomát szereztek és ezekben előzőleg jobban elmélyültek.
2014. júl. 1. 14:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Mert végeredményben nem a papír lenne a célom. Hanem, hogy használható tudást szerezzek és most úgy érzem, hogy most elrontottam ezt a jelentkezést :(
2014. júl. 1. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!