Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nem reál jellegű...

Milyen nem reál jellegű diplomák piacképesek, amiket nem kell 8 évig tanulni?

Figyelt kérdés
Minden jöhet, nem továbbtanulási szándékból kérdezem csak kíváncsiságból, szóval nem kell a "Tudnunk kéne mit szeretsz." komment áradat.

2014. júl. 3. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
orvos, ügyvéd, pszichológus kilőve, mert tovább kell tanulni 8 évnél. Bölcsész szaka nem piacképes. Nem tudom mi marad? Szerintem semmi, max tanár, tanító, szociális munkás, ilyenek. De ezeket se mondanám piacképesnek :-)
2014. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Bölcsész karon rengeteg nyelvszak van, azok mind piacképesek. Én legalábbis holland szakos vagyok, kétlem, hogy nem fogom tudni hasznát venni a nyelvtudásomnak.
2014. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. A nyelvtudás tényleg fontos. De emellé kell valami szakmai tudás ahhoz, hogy érvényesülni tudj. Az én bölcsész ismerőseim, akik 10 éve végeztek az eltén vagy tanítanak, vagy egyetemen dolgoznak,(egy vagy kettő) de a legtöbb csak teng -leng a nagyvilágban,dolgozik árfeltöltőként, pincérnőként, vagy hasonló munkakörben és nem volt még soha diplomás állása. Ez az én tapasztalatom, nem kötekedni akarok.
2014. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit értesz tanulás alatt? Mert iskolarendszerű oktatás orvosin és csak 6 évig van, sőt utolsó évben ott sincsenek tanórák.

Ha meg normális karriert akarsz, akkor mindenhol életed végéig tanulni kell, csak a munkahelyen.

2014. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem real piackepes diploma?


Hat olyan nem sok van.

2014. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Rendészeti és katonai. Ezekbe az a jó, hogy nem neked kell munka után járni, mert szerződésed van, és az egyetem elvégzése után szolgálatba helyeznek, igaz kötelező elvállalni bármilyen helyre tesznek, de többségében figyelembe veszik, hogy te hova szeretnél. Igaz, aki ilyen pályára készül, annak alaposan fel kell készülni fizikailag, és mentálisan is, mert alkalmassági vizsga van. Most biztos le fog hurrogni az egyik nagyokos, pedig a valóság az, hogy egy rendészeti, vagy katonai diploma lehet többet ér, mint egy orvosi. Fizetés is jobb vele, és nem kell küszködni az embernek 6 évig, mire elvégzi, plusz még utána szakosodni kell, meg rezidens stb...
2014. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

A fizetés jobb? Azért ne essünk túlzásba, nagyon jó (rossz?) esetben megkeres havi szinten 300-500ezret a katona, de cserébe vagy aktív háborús övezetben van vagy olyan országban állomásozik, ahol akár hazafele jövet is megtámadhatják őket.

Akármennyire is kevés az orvosok fizetése, egy legalább 5 éve praktizáló orvost nem látsz anyagiakkal küszködni.

2014. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Az első nagyokos meg is érkezett. Először is, egy külföldön, háborús övezetben lévő katona 800 ezret is megkeres egy hónapba, és szinte mindenki haza is érkezik. Másodszor meg, nem feltétlenül szárazföldi specializációt kell választani, lehet informatikai, vagy repülőgép műszerész is, és akkor nem kell háborúba menni, egyébként amúgy sem kell. A kezdőfizetés frissdiplomásként több, mint egy orvosé. Persze hálapénzekkel az orvos is megszedheti magát, de biztos nem a fizetéséből él meg elárulom.
2014. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Az orvost meg nap mint nap betegek veszik körül, simán megfertőződhet bármivel. Azt kalap-kabát, semmivel sem veszélytelenebb mint egy katona élete. Sőt...
2014. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
64%
#8 válaszolónak üzenem: a hadászatban az informatikus meg a repülőgép műszerészhez igenis reálszakmát kell tanulni szval ugyan ott vagyunk.
2014. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!