Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell hozzá, hogy rendôrtisz...

Mi kell hozzá, hogy rendôrtiszt lehessen valakibôl?

Figyelt kérdés

Milyen kaliberû gimi, szakközép? Ha egy egész más dologgal foglalkozó szakközéprôl beszélünk mennyi az esély a sikeres felvételre az NKE (RTF)-re?


Mibôl áll az erônléti vizsga? Nehéz?

Mibôl áll a pszichológiai teszt? Szigorú?


Köszönöm!



2014. júl. 4. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:

NKE-RTK nem RTF már.

én HHK-ra jelentkeztem de a ponthatár hasonló, az alkalmassági pedig keményebb szóval erről nyilatkozok.

Én egy szakközépbe jártam ahol nem igazán arra mennek hogy továbbtanulj. Önerőből lesz 400 pontom és önerőből készültem alkalmasságira is.

Tehát ha eltökélt vagy simán meglehet a pontszámod és az alkalmassági is középsulitól függetlenül!


Fizikai az RTK-n: Fekvenyomás, 2000m futás, ingafutás, (felülés?) Nem húzós, simán meglehet csinálni (már ha felkészülsz rá!)


Pszihológiai pedig: IQ teszt, pszihológussal való elbeszélgetés.

Pontosabbat majd biztosan mond valaki aki odajelentkezett.

Én csak azért akartam hozzászólni HHK-s jelentkezőként, hogy tudd semmi sem lehetetlen bárhova is járj!

2014. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akarás kérdése. Fizikain felülés, ingafutás, helyből távolugrás, függeszkedés/fekvenyomás és 2000 m futás a feladat. Az eredményeknek megfelelő pontokat kapsz, amikből 80-at kell elérni a sikeres fizikai alkalmasságihoz és semmiből sem lehet 0 pontos kísérlet. [link] Annak, aki előtte elkezd készülni pár hónappal, simán hozható.

Pszichológiain van IQ teszt 60 kérdéssel, asszem 45-öt kell elérni, 480 kérdéses személyiségteszt, kérdőív rólad és a családodról, figyelemteszt és elbeszélgetés a pszichológussal. Erről nem tudok nyilatkozni nehézségre, nekem sikerült, akinek nem, annak pedig nyilván okkal.

Azt ugye tudod, hogy egészségügyi alkalmassági is van? Plusz pályaorientációs beszélgetés, de az már semmi.

2014. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ez a figyelemteszt mit takar? Illetve az IQ teszt az a típusú, amikor megadnak például egy sor alakzatot, és ki kell választani azt amelyik közéjük illik?
2014. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az IQ teszt minden évben más, a figyelem teszt nekünk olyan volt hogy volt 8 piros gomb, felgyúlt 4 majd elaludt és lekellett őket ütni. Tehát hogy meg tudtad-e jegyezni melyikek voltak azok.


(Habár nem az utolsó vagyok. :) )

2014. júl. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy minden évben más, én csak a típusára voltam kiváncsi, mert ez a 60-ból 45-öt kell elérni furán hangzik. Tudtommal az IQ teszteknél nem arról szoktak beszélni hány helyes megoldásod van, hanem kiszámolják, hogy mennyi a kb mekkora az IQ-d, aztán az szamít. :D
2014. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom hogy minimum átlag IQ-t kell elérni (90 felett?)

Hogy az 45/60 lehetséges. Nem tudom.

2014. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom. :) 90-100 körül van. Csak még sosem hallottam, hogy elért pontok viszonylatában beszélnek erről. :)
2014. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Az IQ teszt Raven típusú behelyettesítős. 60 feladat volt, abból kellett min 45 jó megoldás. Hogy annak mennyi a valós értéke, azt nem tudom.

Figyelemtesztnél egy kis szerkezeten vannak apró lámpák egy függőleges és egy vízszintes sorban, közöttük soksok gomb. Egyszerre felvillan 2 lámpa és a keresztmetszetüknél kell megnyomni a gombot. Ez 5 percen keresztül megy és minél kevesebb hibával minél többet kell leütni.

2014. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. :) És ezek a lámpák gondolom nem sokáig maradnak égve... Amúgy neked nehéznek tűnt? :)
2014. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Addig világít, ameddig a jó gombot le nem nyomod. Nagyon oda kell figyelni és 2 perc után az ember kezd bebandzsulni, akármilyen jól is koncentrál :D Nem teheted meg azt, hogy 3 másodpercig nézed, hogy biztosan felfogd, melyiket is kell megnyomnod, mert akkor nem érnél el túl sokat. Mondta, de már nem emlékszem, hogy mennyit értem el, annyi van meg, hogy többet ütöttem le, mint mások és csak egyetlen egyet hibáztam.
2014. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!