Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen mennyire fontos a...

Egyetemen mennyire fontos a laptop?

Figyelt kérdés
jelenleg még csak 11.be megyek de most jött el az a pillanat hogy gépet kell hogy vegyek.Mivel hogy azért szeretek néha játszani is ezért szeretném játékra is használni a gépet.Mivel 200 ezrem van rá csak egy középkategóriás laptopra futná és ezért gondoltam arra hogy vennék egy asztali gépet 150 ből és 50ből valami alacsonyabb kategóriás laptopot.de nem tudom pontosan az egyetemi lehetőségéket meg a koleszt...Ti mit ajánlotok?(gyógyszerésznek készülök)

2014. júl. 7. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem fontos. Kézzel jegyzetelsz, számítógép meg lesz a kollégiumban úgyis. Inkább az egészet költsd egy jó asztali gépre.
2014. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem nagyon vagyok tájékozott de laptoppal esetleg tablettel nem lehet jegyzetelni?
2014. júl. 7. 19:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó, hogy ha van, szóval szerintem érdemes laptopba fektetni, ha az ember felsőoktatásba megy.

Én a helyedben 150-160-ból vennék egy asztali gépet, a maradékot félreraknám és gyűjtenék hozzá, majd érettségi után vennék laptopot. Hülyeség lenne 2 évvel előtte megvenni.

2014. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem különösebben praktikus laptoppal jegyzetelni. Főleg ha valami ábrákat akarsz rajzolni, vagy nyilakat húzni.
2014. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Meg ugye bírja e az aksi az összes órát?
2014. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De miért jó ha van?
2014. júl. 7. 19:32
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A koleszos géptermekben való tanulás elég körülményes tud lenni, ha meg nem ott tanulsz és nem értesz valamit az írott jegyzetből, akkor el kell battyogni rákeresni neten stb. Ezért írtam, hogy érdemes venni.

Egy elfogadható méretű tablet árából egy "jobb" konfigos használt asztali gépet is vehetsz (nyilván nem 32"-os monitorral), amit koleszban ugyan úgy használhatsz.

2014. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Illetve a koleszos géptermekben való tanulás elég körülményes tud lenni, ha meg nem ott tanulsz és nem értesz valamit az írott jegyzetből, akkor el kell battyogni rákeresni neten stb. Ezért írtam, hogy érdemes venni.

Egy elfogadható méretű tablet árából egy jobb konfigos használt asztali gépet is vehetsz (nyilván nem 32"-os monitorral), amit koleszban ugyan úgy használhatsz.

2014. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra dologra nem lesz szükséged. A mérnököknél szoktak kelleni tervezőprogramok futtatására alkalmas gépek, neked ilyen gondod nem lesz. A legfontosabb dolgok a Facebook (komolyan), PDF olvasás meg böngészés lesz. Ezeket bármelyik gép tudja, felesleges drágát venni. Előadásokra bevinni felesleges. Ha kolis leszel, akkor talán az üzemidő lehet fontos, hogyha esetleg messze laksz, utazás közben tudj filmet nézni, tanulni.

Én itthon lakom, nincs laptop, teljesen jól elvagyok asztali géppel is, de nem tudhatod, hogy milyen lehetőségek lesznek a kollégiumban, hiszen bármikor gép elé kell tudnod ülni. Ha meg nincs szabad, az ciki.


Szóval szerintem kollégistaként majdhogynem megkerülhetetlen, de olcsó, egyszerűbb típus is bőven megteszi.

2014. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 140e-es samsungom van, és nagyon sokat használom. Mivel állandóan az egyetemen vagyok és ingázom, és a lyukas óráimban nem tudok hazamenni, nem igazán jutnék asztali gép közelébe, viszont így tudok böngészni, tanulni, szakirodalmazni, prezentációt összerakni. Nem tudom, hogy egy kolis pontosan mennyire használná ki, de nekem a laptop itthon is kényelmesebb, mert még az ágyba is magammal tudom cipelni este :D


De talán most még kicsit korai lenne laptopot venni az egyetemre, ráérsz akkor majd :-) Hajrá!

2014. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!