Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lenne esélyes két...

Mennyire lenne esélyes két szakot párhuzamosan végezni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Nagyon tömény lenne, vagy megoldható?

2014. júl. 8. 15:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi szakok:

egy könnyebb eü. szak volt az első az egészségügyi szervező (2010 szeptember -2014 január)

Jogi karon a második: Igazgatásszervező (2011 szeptember -2014 június)

Az okj képzés pedig:

pénzügyi-számviteli szakügyintéző (2012 szept-2014 július)

2014. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Gratulálok hozzá!
2014. júl. 8. 20:41
 13/15 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom mondani, hogy nagyon sok sikert hozzá, ha belevágsz! Tényleg sikerült jól beválasztanod ezt a két szakot, pedig különben nem elvégezhetetlen egyszerre 2, csak pont ezek... de ez végül is egyénfüggő, van olyan ismerősöm, aki nagyon intelligens, de még azt az 1 szakját is végigszenvedi, mert mást előrébb helyez, mint a tanulást... ha elkezded akkor azért kalkuláld bele, hogy lehet, hogy tényleg nem lesz semmi időd szórakozásra, meg nehezen összeegyeztethetők az órarendek! Remélem menni fog, nekem különben pszicho+mérnöki párosítás van tervben:)
2014. júl. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt tudod, hogy ha két szakot párhuzamosan végzel, akkor az állam által támogatott félévek is duplán fogynak? Mivel az általad említett képzések mind 7 félévesek, így már a két BSc diploma elvégzéséhez is két félévet saját zsebből kell fizetned az állam által támogatott 12 felett. És akkor még nem is beszéltünk az MSc képzésekről, amelyek ráadásul még drágábbak is.

Egyébként talán 2012-ig ez egy működőképes és egész népszerű lehetőség is volt, az új felsőoktatási törvény bevezetéséig ugyanis csak egyszer vonódtak le az államilag támogatott félévek akkor is, ha két képzésen vettél részt. Feltéve persze, ha a második képzésre beiratkoztál még azelőtt, hogy a harmadik szemesztered elkezdted volna az elsőn. Ez a kapu azonban bezárult már.


Emellett gyakorlati haszna sem lenne sok, ha rendelkeznél egy vegyészmérnöki és egy gépész/villamosmérnöki diplomával is. Munkavállalás során az esetek döntő többségében úgyis csak az egyik pozícióban kapnál munkát, a másik szakon szerzett tudást nem tudnád kamatoztatni. Ennél szerintem hasznosabb lenne, ha az egyetemi éveid alatt a választott hivatást próbálnád meg minél magasabb szinten elsajátítani, az esetlegesen maradó felesleges energiáidat pedig TDK/kutatómunkával, nyelvtanulással, stb. eltölteni. Az adott szakmából pedig nyugodtan továbbmehetsz mesterképzésre, és ha érzel magadban kellő erőt, akkor akár phd képzésre vagy valamilyen szakmérnökire. Multiknál való elhelyezkedéshez, magasabb pozíció betöltéséhez később jól jöhet egy gazdasági irányú mellékdiploma is, de két mérnöki szerintem felesleges.

(Illetve olyan ismerősökről tudok, akik két hasonló szakot végeztek el, az egyiket alapképzésen, míg mesterképzésre váltottak az újra. Így lett MSc diplomájuk is, és két területhez is értenek. Erre példa a mechatronikai mérnök, majd tetszés szerint villamos/gépész, vagy ugyanez fordítva. Bár ők is zömmel az érdeklődésük miatt váltottak.)

2014. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a félévek pedig ki lennének fizetve saját zsebből, utánajártam már, hogy megy a dolog. Köszönöm a biztatást is. Ha viszont csak vegyészmérnökit választanék, utána váltásként nem tudom, mire mehetnék mesterképzésre, ami mégis kicsit másabb, mint az.. Ezért is vagyok még gondban.
2014. júl. 8. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!