Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai ügyintéző vagy...

Logisztikai ügyintéző vagy fodrász OKJ? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Ez a 2 ami érdekel, és ami viszonylag közel van. Nem tudom eldönteni melyik OKJ-t válasszam. Az igazság az, hogy valószínűleg nem fogok ebben a két szakmában dolgozni sokáig, ugyanis a BKF-re szeretnék járni, amit 2-3 év múlva szeretnék megpróbálni, és kell egy munkahely, amiből fizethetem a tandíjat. De ha jó lennék a szakmában, akkor maradna.


20/f



2014. júl. 8. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Fodrász hasznosabb ( megj: nekem van log.ü végzettségem, így tudom kb mire jó) kereshetsz vele pénzt


Ha BKFre mész, akkor viszont a logisztika jól megalapozza. (marketuing és Pr, beszerzés, stb..)


Persze, ha szerencsés vagy, akkor a logisztikával is el tudsz helyezkedni :)

2014. júl. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha bírod a száraz és r.hadtsok tananyagot; akkor logisztika

Ha meg inkább kreatív fajta vagy, logisztikán csak nagyon kínlódnál, és akkor inkább fodrász

2014. júl. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból beszélek: válaszd a fodrászt. Sokkal rugalmasabb és ma már a szakmákkal gyorsabban, egyszerűbben lehet pénzt keresni. A logisztikai ügyintézővel nem fognak kapkodni utánad, hidd el nekem. Csak telnek a hónapok, mire kapsz valami választ és ha be is hívnak interjúra csak hagynak lógni a levegőben aztán közlik hogy bocs de nem téged választottak (már ha válaszolnak egyáltalán). Mellesleg külföldön sem mész a log.ügy.vel semmire, itt aki ilyen munkát végez az mind túl van 3 éves képzésen alsó hangon (Németországról beszélek), itt nincs ilyen hogy OKJ, meg 1-3 hónapos képzés. Ráadásul ez egy iszonyatosan stresszes szakma, a sz.rt is kicsavarják az emberből. Legyél fodrász.
2014. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyiket se válaszd.

Logisztikát már jól leírták neked..

Fodrász: nos a szépségiparban szolgáltató szakma az azt jelenti hogy sehol sem kapsz fizetést. Állást könnyű vele találni az nem gond. De ami kívülálló nem tud, hogy csak akkor keresel ha van vendéged. Viszont költséged az első pillanattól van, ha beesik hozzád valaki ha nem. (van aki úgy hirdeti hogy "alkalmazottat keres" de el ne hidd...az csak annyit tesz hogy bejelent téged de tőled elkéri a bejelentés után fizetendő költségeket, és neked nem kell akkor főállású vállalkozónak lenned. De fizetésed ettől sincs csak fizetni valód. Amíg össze nem gyűlik a saját vendégköröd addig bizony sok veszteséget termel egy kezdő fodrász. Ha van kitartásod, nem keseredsz el azon hogy dolgozol de még te fizetsz az államnak és tulajnak és persze van aki finanszírozza neked ezt kezdeti évet (minimum 1 évet)akkor bejöhet. Aki arra számít hogy hú de jó fodrásznak lenni, mert milyen drága szolgáltatás és milyen jól keresnek meg csak abból indul ki hogy mennyi üzletbe keresnek fodrászt újsághirdetésben az nem látja át hogy nem fizetést akarnak adni hanem a tulajdonos + bevételt akar és te fizetsz neki, ha ez nem létezni egy db. hirdetéseben sem keresnének senkit ebben a szakmában. Helyedben én most mennék főiskolára annak van értelme ellenben ezekkel...

2014. júl. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor javasoljatok Ti valamit. Már teljesen ötlettelen vagyok.
2014. júl. 22. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:
bolti eladó
2014. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felejtsed el azt hogy csinálsz egy okj-t és az okj-s szakmával szerezhető fizeiből te bármit is kifizetsz. Rossz terv..nem így működik a világ.

A terv: Ha BKF a cél, akkor úgyis fizetős képzésre mennél, jelentkezz nappalira most a pótfelvételin. Vedd fel a Diákhitel2-t legalábbis első félévre mindenképpen ha nincs annyi pénzed hogy kifizesd a kezdő tandíjat. Vállaljál diákmunkát, és abból fizesd a köv. félévet..esetedben ettől jobb terv nem létezik.

B. terv keressél egy 4 órás munkát bármit, és ezerrel tanulsz, újraérettségizel és az állami a cél..

C. pénzügy-számviteli ügyintéző okj 2 év önmagában nem elég egy normális álláshoz, de sok tárgyat tanulsz amint főiskolán is fogsz..2 éves képzés után mész főiskolára, de itt sem keresed meg a képzés árát.

Legjobb és legpraktikusabb út az A változat...

2014. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!