Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetek német-biosz...

Hogy lehetek német-biosz szakos egyetemi tanár?

Figyelt kérdés

2014. júl. 8. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha ezt a kérdést fel kellett tenned, akkor gyanítom, hogy sehogy...
2014. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
olyan nincs, az egyetemi tanárokat nem úgy képezik,mit a többit.
2014. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tegnap óta gondolkodok a kérdéseden, de szerintem ez így nem értelmes.


Szóval egyetemen akarsz tanítani, de olyan embereket, akik német- biológia szakos általános- vagy középiskolai tanárok akarnak lenni?

2014. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak középiskolai tanárra gondolhatott
2014. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ilyen párosítás létezik-e egyáltalán,

mert ugye a biosz az TTK-s szak, a másik meg BTK-s,

vagyis két különböző kar, nem biztos, hogy lehet

2014. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a múltkor néztem a tavalyi ponthatárokat, és olyan párosítás volt, hogy néprajz-fizika :D Persze arra senki nem jelentkezett, de attól még lehetett volna. Szóval minden párosítás lehetséges, más kérdés, hogy azok annyira nem keresettek.
2014. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van itt egy kis fogalomzavar, elmagyarázom.


Olyan tanári szak, hogy német-biológia, olyan akár létezhet is. Azt gondolom, hogy ma már ezt engednék a nagyobb egyetemek, hogy így párosítsd, igaz nehéz lenne elvégezni, mert nem lennének tekintettel óraütközésre stb...

Ezzel általános iskolában, vagy középiskolában lehet e két tárgyat tanítani, majd.


"Egyetemi tanár" kérdés az érdekesebb. Sajnos elég kevés user tudja Magyarországon, hogy az "egyetemi tanár" az gyakorlatilag a legmagasabb oktatói beosztás az egyetemeken. Általában így jön a "rangsor" tanársegéd, adjunktus, docens, egyetemi tanár. A műveltebb ember tipikusan az egyetemi tanárt szólítja professzornak.

Sokan egy élet munkájával nem jutnak olyan szintre, hogy kinevezzék őket egyetemi tanárnak.

Tudtommal a mai napig egyetemi tanárt a köztársasági elnök nevezhet ki (nyilván az egyetem ajánlásai alapján).


A kifejezés azért zavaró, mert köznyelvi értelemben azt sugallja, hogy egyetemi oktató, úgy általában.


Nos, már ahhoz, hogy tanársegéd legyél, ahhoz is illik doktori fokozattal (PhD) rendelkezni, ami többnyire nem egy sétagalopp és nemhogy egy szakból, de egy nagyon speciális témából lehet megszerezni. A PhD-nél lényegesen magasabb fokozat az ún, "nagydoktori" vagy "akadémiai doktori" fokozat tipikusan ilyen embereket neveznek ki "egyetemi tanárnak".


Az előbbiekből látható, hogy "két szakos tanársegéd" sem lehetsz, sőt még egy szakos sem, ugyanis egy speciális terület szakértőjének kell lenned.


Remélem tudtam segíteni!

2014. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!