Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közületek végzett valaki...

Közületek végzett valaki egyetemet levelező képzésen?

Figyelt kérdés

Bár ez lenne az első diplomám,ősszel kezdeném az egyetemet (persze az sem biztos hogy felvettek),szeretnék dolgozni anyagi gondok miatt,viszont a tanulást sem akarom abba hagyni.Levelezőn mennyire nehéz munka mellet tanulni?20 éves vagyok,még otthon lakom,és felváltva a pároméknál.Budapestre járnék a Semmelweisre,vidéki városból.

20/L


2014. júl. 8. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

levelezősként a legdrágább.

Nekem kb. egy félévem levelezőn tandíj nélkül, szállás-kaja-utazás-stb. 200-250eft-ban fájt. A nappalis abban az időben kb. 300-350eft-ból meg úszta. Ő egész félévben ott volt, mi levelezősök pedig 1 hónapban 1 hetet.


Munka mellett lehet tanulni, csak a kollégák néznek majd rád csúnyán.

2014. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra mész?

Szerintem nem volt jó ötlet egy cseppet sem a levelező 20 évesen, kivéve ha van már stabil állásod és a munkáltatód kifejezetten támogat a tanulásban (ekkor oké)

Ha ezzel nem rendelkezel akkor nem vagy túl jó helyzetben. Ugyanis a munkahelyek manapság 99,9%-ban nem támogatják azt ha valaki tanul, nekik 100%-s munkaerő kell, és nem engednek el, csak saját szabidat tudod konzultációra vizsgára használni. 20-21 naptól meg többre van szükséged a tanuláshoz. Munkajogilag is tulajdonképpen nem kötelesek akkor szabira engedni amikor neked kell és kéred csak a szabid 1/4-én többit meghatározhatja a munkáltató normál munkaviszonyban.

Levelezős diáknak csak a lakhely és suli között jár a távolsági közlekedésre 50% kedvezmény. tömegközlekedésre nem jár, tehát Pesten rendes dolgozó bérletet kell venned. Egyetemtől levelezősnek nem jár semmilyen juttatás, mint szoc.tám, alaptámogatás, bursa hungarica ösztöndíj és jegyzet támogatás sem. Majd gyakorlati helyet a képzés folyamán is meg kell oldani ami ha nem szakirányba dolgozok külön gond mert ez összefüggő 6-7 hét is lehet.

Nappalin ezzel szemben jár a diákbérlet lehetősége, a fent felsorolt támogatásokra jogosult vagy, pláne ha rosszul álltok anyagilag, diákmunkát tudsz vállalni amit sokkal könnyebb találni mint rendes állást, ráadásul a diákmunkát úgy osztod és vállalod hogy ne ütközzön a sulival...erre szakosodtak sz ilyen cégek.

Összességében egy jó tanuló nappalis egyetemistának több bevétele van mint aki dolgozik érettségivel.

2014. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!