Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van már egy diplomám,...

Ha van már egy diplomám, akkor be tudok csak az alapján kerülni újra a felsőoktatásba, vagy az érettségi pontjaim alapján lehet csak felvételizni?

Figyelt kérdés
Van már diplomám és kinéztem egy másik alapképzést, de ahhoz kérnek egy emelt szintű érettségit, nekem pedig olyan nincs, így akkor nincs esélyem bekerülni arra a szakra?
2014. júl. 9. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a felvételi követelményt nem teljesítetted, így nincs esélyed bekerülni. Meg kell csinálni az emelt szintű érettségit hozzá.
2014. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de utána olvastam, és mivel van már felsőfokú oklevelem, így az alapján kaphatok max. 200 pontot, amit megdupláznak.


"Felsőfokú végzettségű jelentkező felvételi pontjait a felsőoktatási intézmény szabályzatában meghatározott módon, a korábbi felsőfokú tanulmányok max. 200 pontos értékelésével és annak duplázásával is meg lehet állapítani, hozzáadva a többletpontokat. Erről bővebben honlapunkon az Egyetemek, főiskolák menüpontban a felsőoktatási intézmények által meghirdetett képzések leíró részében olvashat."

2014. júl. 9. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Hú, most én leszek a végén az, aki kérdezget. :D Most keltem fel, valószínűleg emiatt, de nem tudom értelmezni vagy elképzelni, hogy működik a valóságban ez, amit bemásoltál?


Nekem is van egy alapképzéses diplomám, nincs emelt érettségim, de akárhol néztem, az jött le, ha nincs emelt érettségim és azt kérnek, akkor emelteznem kell, diplomámtól totál függetlenül. :O

2014. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Emelt érettségire szükséged lesz.

Attól, hogy megvannak a tanulmányi pontjaid (ami gyakorlatilag a bizonyítvánnyal egyenértékű) attól még nem lesz emelt érettségid.

2014. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bemásolt rész tökéletesen igaz, csak kevesen tudnak róla! De azt mindenképpen érdemes szem előtt tartani, hogy nem minden szakon fogják elfogadni az alapdiplomát. Erről érdemes az iskolánál és/vagy a felvinél érdeklődni. Pl. kizártnak tartom, hogy az orvira mentesüljön valaki az emeletek alól egy szabad bölcsész alapdiplomával.

De pl. jogra teljesen érthető, ha elfogadják emelt helyett a töri alapszakos diplomát.

Néhány éve a magyar-töri tanár szakot végzett ismerősöm jelentkezett a diplomájával jogra. Szerintem érthető, hogy nem kellett emelt érettségit tennie.

2014. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
orvira=orvosira
2014. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem magyar alapszakos bölcsész diplomám van, és gyógypedagógiára szeretnék jelentkezni, ehhez kellene egy szerb/szlovák/román/szláv/francia/angol érettségi, de nekem csak olasz van. Vagy még a pedagógia alapszakot néztem ki, de ott pedig kérik az egyik érettségi tárgyat emelet szinten.


A kormányrendelet szerint úgy értelmezem, hogy ha valakinek van már egy diplomája, akkor annak alapján is nyerhet felvételt a felsőoktatásba az érettségi pontok számítása helyett. Nekem 4-es lett a diplomám, így erre kapnék 180 pontot, amit megkétszereznek, így lenne 360 pontom plusz a többletpontok.


Remélem, hogy elfogadja az iskola a diplomámat, mert ha nem, akkor nem tudok majd jelentkezni :( Majd utána érdeklődök az iskolánál.

2014. júl. 10. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!