Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy adott intézmény gazdasági...

Egy adott intézmény gazdasági karán belül melyiket a legérdemesebb választani? Mi a különbség a 3 között?

Figyelt kérdés

Szembesültem azzal a helyzettel, hogy a legtöbb gazdasági-és társadalomtudományi (vagy csak szimplán gazdasági) karral bíró intézmény alapszakjai között az alábbi 3 szinte mindenhol megtalálható:


-gazdálkodás és menedzsment

-kereskedelem és marketing

-pénzügy és számvitel


Ahová esetlegesen tervezném a továbbmenetelem, ott megnéztem mindnek az órarendjét, és lényegesebb eltérést nem látok közöttük, talán 3. évben láttam egyet s mást. Ha közgazdász (alap)diplomát ad mindhárom szak, kérdezném mi a lényeges különbség köztük? A gazdasági szakokat eléggé 'kritizálják' lévén, hogy túltelítettek vagyunk "gazdasági" szakemberekkel, de úgy hallottam, hogy pénzügyisekre viszont mindig szükség van. Tehát valóban csak az az 1 a piacképes köztük jelenleg? És "nehezebb" is mint a többi említett gazdasági szak? s még egy utolsó: ha már pénzügyi szakról van szó, érdemes onnét Msc-re tovább menni, vagy esetleg szakosodni pl. könyvelőnek, könyvvizsgálónak? (Mert utóbb említett szakmák igen csak jól keresőek, tudtommal). Nem tudom, mennyi nehézségem lesz a kihagyott évek miatt, már 3 éve érettségiztem, azóta családi okok miatt nem tudtam részt venni az oktatás semmilyen formájában.


A válaszokért köszönet!


2010. jan. 7. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Gazdaság túltelített? Nem éppen. Épp most növelték a felvehető létszámkeretet.

A jog az ami túl telített, de kegyetlenül.


Első évben ált ugyan az a tananyag mindenhol.

2010. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A három közül a kereskedelem és marketinget ajánlom legkevésbé, ahogy hallottam, a gazdálkodás és menedzsment általános közgazdaságtan szempontjából jobb, a pénzügy az pénzügy, kevésbé általános kgt. Az elég érdekes felfogás mindenkitől, hogy valamire mindig szükség van. Ugyan igaz lehet, de ettől nem biztos, hogy el tudsz helyezkedni. Mesterszakra mindig érdemes menni, bár ha konkrét mesterszakon szerzett szakmával akarsz elhelyezkedni, akkor jóval nehezebb lesz, mivel kevesebb általában a hely, nem véletlen akkorák a fizetések. Viszont egy mesterszak mindenhol jól mutat, tehát mindenképp könnyebb vele elhelyezkedni. A kihagyott 3 év attól függ, hogy mennyire tanulsz könnyen. Ha nincsenek ilyen problémáid, akkor nem lesz gond.
2010. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem túltelített a gazdaság? Én úgy tudtam, hogy az. De gondolom a 'nem túltelítettség' ezekre a pénzügyi és nemzetközi gazdasági szakokra jellemző. Tehát a gazd. menedzsment és főleg a keri-marketing szakok amelyek 'kevesebbet' érnek, igaz?


Mesterszakon nem feltétlenül gondolkozok, attól függ, hogy alakulnak majd a dolgok, de feltétlen szeretnék.

2010. jan. 8. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!