Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan van, hogy valaki se...

Olyan van, hogy valaki se reál se humán beállítottságú?

Figyelt kérdés

már korábban is gondolkodtam ezen, de most sem tudom, az iskolai eredményeim sem nyújtanak választ, pl: 12 évesen, év végén matekból és töriből kaptam dicséretet, 13 évesen földrajzból és magyarból 14 évesen fizikából és magyarból

Gimnáziumban a jegyeimen se tükröződött a beállítottság (fizika 3, kémia 5, magyar 5, töri 3) egyik évben megyei versenyre jutottam magyarból és matekból. Idén felvételizem felsőoktatásba első jelölésem: pénzügy és számvitel másik a jogász szak. Matekból és magyarból emelteztem, matek 89% magyar 90%

A kérdésem tehát az lenne, hogy humán vagy reál beállítottságú lennék? Jó lenne abba az irányba indulni, ami az erősségem, de még én sem tudom, ha a jogász szakra gondolok, szomorú leszek, hogy nincs matek, a pénzügy és számvitelinek pedig biztos nincs sok köze az irodalomhoz :(

tanár pedig nem szerettem volna lenni.


2014. júl. 9. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem van ilyen. :) Mint pl. te is. De szerintem ettől nem kell megijedni, inkább örülj neki, mert így több lehetőséged van. Ha az emelt matekod és magyarod ilyen jó lett, akkor mindkettő az erősséged. Innentől fogva, hogy a tehetséged megvan mind a humán mind a reál tárgyakhoz, szerintem azt a szakot válaszd, ami felé jobba húz a szíved. Vagy máshogy: azt válaszd, aminél kevésbé bánod, hogy nem a másikat választottad. Szempont lehet még (mert sok mindenkinél, pl nálam is, számítanak) az anyagiak. Mivel keresel majd jobban. Mondjuk ne CSAK ez alapján dönts. Egy másik dolog, hogy ne ess kétségbe akkor sem, ha idő közben úgy érzed, rosszul döntöttél. Még mindig válthatsz akkor is. A lényeg, hogy fel a fejjel, nagyon jók az eredményeid, úgyhogy biztosan ügyes leszel, akárhogy is döntesz! :) Üdv. egy leendő építészmérnök hallgató, aki reálos de imádja az irodalmat. :DDD
2014. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Tévedésben vagy jogász szakon is van matek, jobban mondva közgazdaságtan, statisztika, számvitel.
2014. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :) ha igazat írsz második válaszoló, akkor neki is állok matekozni, csak úgy élvezetből :D

de a jogit előrébb tettem a rangsorban :)

2014. júl. 10. 00:12
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Helyes döntés!
2014. júl. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az igen, 89 és 90 százalékos EMELT szintű érettségik. Ezek szerint tényleg van ilyen.


Ezzel a tudással, akár elvégezheted egyik után a másikat, ha szorgalmas vagy. Például elvégzed a jogászt, akkor utána levelezőn végezheted a pénzügyet, persze ha elfogytak az államilag finanszírozott féléveid, akkor már fizetősön mehetsz (így tudom) vagy akár kettőt párhuzamban is végezhetsz, bár önmagában is nehéz mind a kettő. De lehet, ha a jogászt végzed előbb, annyira megkedveled ,hogy nem is fog már hiányozni a pénzügy.

2014. júl. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, remélem megszeretem a jogi pályát :)

valaki leértékelte a 'helyes döntés'-beíróját(és a többi választ is), én hasznosnak jelöltem, sajnálom :(

2014. júl. 10. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!