Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon régóta halogatom a...

Nagyon régóta halogatom a továbbtanulást.humán beállítottságú vagyok. Akik valamilyen humán területen dolgoznak vagy tanulnak. Tudnátok nekem tippeket adni?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam a nemzetközi tanulmányokon és a HR-en. Illetve a kommunikáció szakon és a fotózáson. Gőzöm nincs, hogy mit szeretnék. Minddenképpen olyan helyen szeretnék dolgozni ami izgalmas. Esetkeg utazós. De nem túl stresszes.
2013. dec. 25. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az általad írt összes szakma büfészak, amivel nem fogsz tudni elhelyezkedni. 5 év múlva itt fogsz sírni, hogy miért nem találsz állást.


Egy kivétel közülök, a fotós. Borzasztóan primitív dolog, de esküvőkön, rendezvényeken jól lehet vele keresni. Ha tényleg csak ezeket szeretnéd csinálni, akkor legyen a fotós.

2013. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha határozott elképzeléseid vannak (de ilyen kérdés esetén ezt nem állítanám), akkor a kommunikáció is jó lehet. Ha valamit szeretnél és szívvel - lélekkel tudnál csinálni, akkor azt válaszd, ne érdekeljen, hogy ki hogy büfészakozza le. A fotózás az más téma, az művészet. Több százezerbe, millióba kerül egy jó felszerelés és nagyon jónak kell lennie az embernek ahhoz, hogy kapjon felkéréseket.
2013. dec. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen...tudom,hogy büfészakok...pont ezért halogattam eddig a továbbtanulást...ha esetleg ilyen helyeken dolgoztok írhatnátok a szakmáról...a kommunikáción belül a rádiózás érdekelne...mert imádon a zenét...és beszélni is szeretek...a fotózás tudom hogy nagyon sokba kerül...sok lehetőségem nincs...nem nagyon tehetem meg a tovàbbtanulást sem...csak ha dolgozok...de nem tudom hogy mihez lenne tehetségem...
2013. dec. 25. 13:16
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, de ha nem tudod, miben lennél tehetséges, nincsenek konkrét terveid, szűkösen van csak anyagi kereted rá, akkor mi a francért akarnál továbbtanulni?

Várj még pár évet vele, kezdj el dolgozni, tanulj nyelvet, és ha rájöttél, majd akkor vágj bele az ideálisba.


A kommunikáció talán a legrosszabb büfészak. 6 hónap ingyen gyakornokság, ha egyáltalán állást kapsz, akkor is nettó 80ért gürizhetsz egy csomót és nyalhatsz seggeket..

2013. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok.Màr dolgoztam ötödév óta.Szóval az már meg van.És nyelvvizsgám is van.Meg van a józan paraszt eszem...magyarbol emelt érettségit tettem...ami 80% felett volt...szóval épp itt az ideje hogy továbbtanuljak...
2013. dec. 25. 13:44
 6/16 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsgámat is még rettségi előtt letettem...kiemelkedő tehetségem nincs...nincs jó hangom...nincs jó kézügyességem...kreatív se nagyon vagyok...de nagyon tudok akarni...és az anyagi hátterem nem lesz jobb..nincs aki támogatna...de miért ne tanulnék tovább...?legrosszabb esetben belebukok...de ha jo vagyom,akkor majd felállok...
2013. dec. 25. 13:50
 7/16 anonim ***** válasza:
Nyelvszak / nyelvtanár nem érdekel?
2013. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Régen gondolkoztam rajta...külföldieknek szívesen tanítottam vplna magyart...de nem az igazi szakma számomra...és bár van nyelvvizsgám,de nincs túl jó nyelvérzékem...
2013. dec. 25. 16:39
 9/16 anonim ***** válasza:

Humán tárgyakkal nincs olyan pálya amivel külföldön is keresett szakember leszel/lennél.

Értékeld át a dolgot sürgősen, nem lesz jobb a helyzet attól ha 30-éves korodban tanulsz tovább.

Vagy kitartasz a humán tárgyak mellett és itthon próbálkozol elhelyezkedni, vagy kissé módosítasz az elképzeléseiden és átértékeled a mit és miért teszed dolgokat. Amiket írtál egyiknek sincs sok értelme.Ha már humán akkor jogi vagy közigazgatási terület amivel elérsz valamit. (nem könnyű azzal sem de azért egy közig diploma vagy egy komm. média szak fényévekre van egymástól elismertségben és betölthető munkakörökben egyaránt pl.)

Másik megoldás hogy erőt veszel magadon (mert jó állást akarsz és képes vagy rá) és nem humán irányba tanulsz tovább, és akkor külföldön is lehet szép jövőd a megfelelő szakkal. Az hogy ezt meg tudod e tenni, illetve melyik -nem humán- irányba azt nem tudhatom hisz nem írtál semmit ilyen képességedről.

2013. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Közgazdasági szakközépben végeztem és ezej a reál tárgyak nem mentek valami jöl...a közigazgatással és a joggal is az a baj hogy már Dunát lehet velük rekeszteni...és ahhoz hogy külföldön egy jól fizető állást kapjak ahhoz nagyon jónak kellene lennem...arról már nem is beszélve hogy szinte mindenhova ismerettség kell.
2013. dec. 26. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!