Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetséges egy...

Szerintetek lehetséges egy mérnöki szak után elvégezni egy tudományos szakot úgy, hogy már dolgozok?

Figyelt kérdés

Szeptembertől egyetemista leszek, és ez még csak egy nagyon kezdetleges ötlet, lehet(nagyon valószínű) hogy nem lesz belőle semmi.

Gépészmérnökit választottam, mert szeretem a természettudományokat, és jó is vagyok bennük, és úgy tudom ezzel a szakkal el is lehet helyezkedni. Emelt matek 91%, közép fizika 93% lett, és ezzel bent vagyok a BME-n.

Szeretném a tudásomat folyamatosan bővíteni, több szemszögből rálátni a dolgokat. Sokat gondolkoztam, hogy mérnök vagy valami term.tudományos bsc szakra menjek-e, és utána jutott eszembe, hogy talán mindkettőt lehetne majd.. Csak kicsit lehetetlennek hangzik.

Remélem a BME-n bent tudok maradni, minden tőlem telhetőt megteszek, tanulni mindig van kedvem.(eddig volt :D)


Na de a kérdésre visszatérve, szeretnék elvégezni mindenképp egy fizika, vagy matematika bsc szakot. Lehetséges az, hogy (ha minden jól megy) gépészmérnöki munka mellett elvégezni az egyik szakot?


2014. júl. 11. 01:37
 1/2 Sün!! ***** válasza:
Amennyiben kiemelkedően jó vagy, kérhetsz pl. egyedi tanrendet, a legtöbb egyetemen támogatják ezt, bár BME-n nincs tapasztalatom. A munkahely is van, hogy támogatja a továbbtanulást, manapság ez nem jellemző, de ilyen területen látok erre folyamatosan példát a környezetemben. Amúgy meg sok sikert és kitartást kívánok, úgy gondolom, hogy ezen még bőven lesz időd gondolkodni. (én munka mellett végeztem a mastert, bár nem mérnök szakon, de heti 20-30 óra egyetem és mellé 30-40 óra munka. Bár nekem olyan munkaköröm volt, hogy ez "belefért". Nem tudom nyugodt szívvel ajánlani, egészségre ártalmas, de látod, nem lehetetlen ha van rá lehetőség :) )
2014. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehetőség van párhuzamos képzésre, áthallgatásra, vendéghallgatásra is, ha nem terhel le túlzottan. Ez általában nehéz.


Utána persze, hogy lehet, csak tandíj (költségtérítés) függvénye...

2014. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!