Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha óvónő akarok lenni hova...

Ha óvónő akarok lenni hova menjek álltalános után?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
gimnáziumba
2010. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gimnázium vagy pedagógiai szakközép.
2010. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És olyan hol van?
2010. jan. 7. 20:09
 4/8 Mendus válasza:
Raoul Wallenberg Humán Szakképző Iskola és Gimnázium.
2010. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Akár szakközépbe is mehetsz, mert két érettségi tantárgy kell és nem magas a pontszám. Ha több lábon akarsz állni, akkor érdemesebb egy szakközépbe menni vagy egy nyelvi iskolába. Ha nem szeretsz tanulni, akkor a sima gimi is megfelel.
2010. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És tolna megye környékén hol vannak ilyen iskolák?
2010. jan. 8. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gimnáziumban többet kell tanulni, mint egy szakközépben, de mindegy....
2010. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, Ajkán van a Szent-Györgyi Albert Szakközépiskola. Én érettségi után oda jártam 2 évig, csecsemő és kisgyermekgondozó-nevelőnek tanultam. Ezzel a szakmával főként bölcsődékben lehet elhelyezkedni. Ez a szak a NyME Benedek Elek Pedagógiai Karával van kapcsolatban, és akkreditált képzés. Ez azt jelenti, hogy miután elvégzi valaki, és Sopronban szeretne tovább tanulni óvónőnek, akkor a felvételi pontokhoz beszámítják ezt a szakmát, és magaddal viszel egy csomó kreditet, és sok tantárgyat amit itt tanultál, az egyetemen már nem kell felvenned. Kb. egy évvel hamarabb végzel az egyetemmel, ha meg van ez a szakmád.

Mivel Te még csak általános iskolás vagy előbb a szakközépiskolai részt kell elvégezned szociális szakon, amire ugyan ebben az ajkai iskolában lehetőséged van. Az osztályom 2/3ada már szakközépbe is idejárt, és érettségi után is itt folytatta a tanulmányait. Ha elvégezted az OKJ-t és úgy gondolod, hogy inkább bölcsis néni szeretnél lenni, akkor el tudsz helyezkedni ( mellette akár levelezőn is továbbtanulhatsz.)

Bővebb infó: [link] itt a lap tetején telefonszámot is találsz, ahol nyugodtan érdeklődhetsz. Sok sikert :)

2010. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!