Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek egy 11 hónapos...

Szerintetek egy 11 hónapos OKJ-s szakács végzettség ér annyit, mint egy szakközépiskolai? (ami ha jól tudom 2 éves)

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 15:53
 1/5 anonim válasza:
Szerintem a gyakorlati oktatás a lényeg, ha az minőségi, átfogó akkor nincs baj a 11 hónapossal
2014. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szakközép 4 évig tart érettségivel a végén, te inkább a szakiskolára gondolsz
2014. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó, de ott a 4 évben az érettségire való felkészülés is benne van 5 tárgyból.... itt meg 11 hónapig csak a szakácsképzés folyik. Bár más szakmából tudom (ápoló), hogyha van egy 2 éves tapasztalattal rendelkező alap vagy akár mesterképzéssel rendelkező ápoló (igen, még PhD-zni is lehet belőle, nemhogy mesterképésen tanulni) és van egy 25 éves tapasztalattal rendelkező OKJ-s szintű képzettséggel rendelkező ápoló, akkor az utóbbi lesz a főnővér. Gondolom a szakácsoknál is így van, hogy majd a "nagybetűs életben" X év tapasztalat után már nem azt nézik, hogy hol végzett, hanem amit azóta tett le az asztalra.
2014. júl. 12. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:

"Jó, de ott a 4 évben az érettségire való felkészülés is benne van 5 tárgyból.... "


Helyesebben: CSAK az van benne, a szakközépben nem kapsz szakmát, csak érettségit. A sok oktatási törvényváltozás miatt is csak abban változott, hogy az 5. tárgy már nem választható, az csak gazdasági lehet.

Ha csak szakma kell akkor vagy szakiskola, szakmunkás vagy OKJ, csak ez a 3 lehetőség van. Bár a szakmunkás úgy tudom már nem biztos h lesz úgy mint eddig. Pedig jó lenne mert én meg érettségi után akarok szakácsnak tanulni, ezért jöttem ebbe a suliba.

2014. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdésedre válaszolva egyetértek az első válaszolóval, az számít ahogyan oktatnak, na meg jó gyakorló helyed legyen
2014. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!