Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemeket, főiskoláka...

Milyen egyetemeket, főiskolákat ajánlotok Borsod megyében?

Figyelt kérdés

Érdekel a pszichológia...de van egy kis problámám.Kérlek ne hurrogjatok le,csak segítségeteket kérnék!Szivesen mennék Debrecenbe tanulni,de van Barátom,akivel már 1,5 éve vagyok együtt és nagyon jó a kapcsolatunk.Ám ő Borsodban fog(valószínűleg) továbbtanulni...és hihetetlenül messze lennénk.Én bízom benne,de féltem a kapcsolatunkat:( Tudnátok esetleg olyan egyetemet ebben a megyében,ahol pszichológiát tanulhatok? Vagy ti mit tennétek ebben a helyzetben?Van valaki hasnló helyzetben?

Vagy...esetleg tudtok más szakot,amivel jól el tudnék helyezkedni?

Kérlek segítsetek!!


2010. jan. 7. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ciki ez,unokahugom és a párja így van együtt 3 éve...ő borsodban,barátja debrecenben...ez élénkít is,persze csak ha elég erős a kapcsi.
2010. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szóval erős a kapcsolatunk...2 éve ismerem, 1,5 éve járunk.Együtt szeretnénk maradni, hiszen ott a telefon,msn...lesz jogsink és remélhetőleg lezs szabad hétvégénk is...

És egyikük sem félt ettől?Hogy ilyen messze vannak?Hogy oldják meg ez a problémát?

Reméelm nem gond,h ennyit kérdezősködök..

2010. jan. 7. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében egyetlen egyetem van állandó székhellyel: a Miskolci Egyetem. Ott pedig még véletlenül sincs pszichológia szak. Miksolcon vannak egyes főiskoláknak, egyetemeknek (pl. a PTE-nek is) kihelyezett tagozatai, de úgy emlékszem, azok közt sincs pszichológia. Sajnos a pszichológia szak túlságosan "erőforrás-igényes" ahhoz, hogy kihelyezett tagozaton indítsák.
2010. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Borsodban csak Miskolcon van egyetem, Sárospatakon Tanítóképző főiskola, de az is Miskolchoz tartozik. A közelben van még a nyíregyházi vagy az egri főiskola. Miskolcon nincs pszichológia szak.
2010. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cica, ez nem lehurrogás, de ha valóban erős a kapcsolatotok, kibírjátok, ha pedig nem, akkor teljesen mindegy, hogy mekkora a távolság közöttetek.

Csak egy saját példa: Budapest mellett lakom, és nagyon szerettem volna vidékre (Győrbe) egyetemre menni, tehát nem kevés lett volna a távolság. Egy dolog tartott vissza: a barátom, akivel akkor egy éve voltunk együtt. Ezért szépen jelentkeztem Budapestre (igaz, egy jobb nevű intézménybe, mint ami Győrben lett volna), hogy minden nap haza tudjak járni ápolgatni a kis lelkét. Kár volt, ugyanis 3 hónap elteltével szakítottunk. Most pedig már bánom, hogy akkor nem gondoltam egy kicsit jobban magamra.

Persze ez nem törvényszerű, de ilyen korban még az egész olyan képlékeny (még ha sziklaszilárdnak is érzed). Gondolj magadra, és arra, hogy Debrecenben egy értékes, jó nevű intézménytől származó diplomát fogsz kapni, (amivel könnyebb lesz állást is találni később), és nem egy akármilyen kis főiskoláét. És ha valóban egymásnak vagytok teremtve ez nem lesz akadály, ebben biztos vagyok! :)

2010. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy bírják ki?Úgy hogy lazán veszik az egészet:)Sőt sztem jót is tesz a kapcsinak hiszen nem lógnak egymás nyakán nap mint nap:)
2010. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!