Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leendő egyetemisták! Titeket...

Leendő egyetemisták! Titeket nem háborít fel a mostani "Ormányunk" miket tervez a felsőoktatásban? Nem kéne valamit lépni? Szerintem ezekkel az intézkedésekkel kigolyózzák az egyetemeket.

Figyelt kérdés

- szerződés aláírása a "röghözkötésről" X évig nem mehetsz külföldre dolgozni, ha igen fizesd ki a diplomád, ha államis voltál

- 2,5-ös átlag alatt átsorolnak költségtérítésesre és nem kerülhetsz államira

- a költségtérítésesen kezdett, nem kerülhet át államira, akkor se, ha szín 5 mindenből

- a gazd.infó kivételével az összes jogász, közgazdász és a bölcsész kamuszakok (politilógia szabadbölcsész stb) csak költségtérítéses formában indul

- a természettudományos és mérnöki képzésben duplájára nő a keretszám, viszont, csak a hallgatók fele lehet államis

- 2014-től nem lesz pluszpont az emelt szintű érettségiért, nyelvvizsgáért, fogyatékosságért, hátrányos helyzetért, lesz felvételi elbeszélgetés

- felmerült a diplomás-adó gondolata: ha elvégezted a sulit és itthon maradsz, akkor valamiféle pluszt pénzt kell az államnak fizetni


2011. szept. 21. 08:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

- 2,5-ös átlag alatt átsorolnak költségtérítésesre és nem kerülhetsz államira


Nagyon heyles. Nehogy már segg hülye diplomás védjen a váloperemben, mütsőn az asztalon, vagy inézze az adómat!


- 2014-től nem lesz pluszpont az emelt szintű érettségiért, nyelvvizsgáért, fogyatékosságért, hátrányos helyzetért, lesz felvételi elbeszélgetés


a tudás ás NE CSAK a származás sázmítson.. könnyen ad lehetőséget cslaásra a sazocheylzet igazolása.

2011. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö pont, szerintem jogos, és hogy nem adnak minden szakra támogatást, az is jogos, minek fizessenek valami olyan képzésért ami nem "fontos", példáúl nincs rá kereslet.


Ha igaz hogy nem kerülhetsz át államira ha költségtéritésesen kezdesz az kicsit gáz.. de amúgy nincs vele túl nagy próblémám

2011. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
*nincs próblémám a dolgokal amíket írtál..
2011. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 ava87 ***** válasza:
100%

Bizonyos tanulmányi átlag alatt eddig is átraktak fizetősre, bár elviekben vissza lehetett kerülni államira.

A felvételi elbeszélgetést én támogatom! Eddig is kellett volna. Én pl. szociális munkára járok, és hihetetlen, hogy mennyi teljesen alkalmatlan hallgatót vesznek fel.

A dolog többi része viszont szerintem is elég kiakasztó. Mondjuk a saját szakomat nem tudom, hogy a "bölcsész kamuszakok" közé sorolják-e, mivel pont ezt a szakot az ország sok egyetemén igen sok karon lehet tanulni, nem csak a btk-n.

Arról nem is beszélve, hogy én dolgoznék szívesen itthon, de egyrészt hol, másrészt ennyiért? Ha azt akarják, hogy itthon maradjanak az emberek, akkor adjanak olyan fizetést, amiért megéri itthon maradni. Na mindegy, merem remélni, hogy ez engem még nem fog érinteni.

2011. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
ez a 2,5 ös átlag egy részről jol hangzik. másrészről ehez kell olyan egyetem ahol meg lehet csinálni. példának okádék bme közlekedésmérnöki kar. 1,7 a kar tanulmányi átlaga. 300emberből 80an maradtunk nem hiszem h azért mert ennyi hülye lenne. minmden tárgyon 80%bukás van volt olyan h 300emberből 1db ment át. namost persze szép lenne a 2.5 es átlag csak ilyen körülmények között inkább álom. persze corvinuson 6 meg 7 es átlagok is vannak meg sok más egyetemet 0 tanulással meg lehet csinálni. nem azt mondom h minden egyetem könnyebb de ez nekünk pl nagy érvágás lenne. mert közbe fizetősön 300e ft. komolyan nincs nálunk aki 3.5 év alatt befejezné a bsc-t mindeki min 1 évet csuszik. nemhiszem h ez csak a diákok hiábja lenne
2011. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
31%

- szerződés aláírása a "röghözkötésről" X évig nem mehetsz külföldre dolgozni, ha igen fizesd ki a diplomád, ha államis voltál


Köszönd az orvosoknak, akik tömegesen helyezték letétbe a felmondóleveleiket, ha nem kapnak fizetésemelést. Egy orvostanhallgató fél éves képzése több mint 1 millió Ft-ba kerül, és 12 évig képezzük őket.

Én teljes mértékben egyetértek a kormánnyal - képezzünk szakembereket MAGUNKNAK, de ne másoknak.


- 2,5-ös átlag alatt átsorolnak költségtérítésesre és nem kerülhetsz államira


Nem kötelező egyetemre járni. Döntsd el, hogy akarsz tanulni vagy nem. Ha igen, akkor legyen normális átlagod. Ha nem, akkor ne járj egyetemre. Sehova sem kellenek olyan "szakemberek", akiket csupa kettessel meg hármassal rugdostak át.


- a költségtérítésesen kezdett, nem kerülhet át államira, akkor se, ha szín 5 mindenből


Ezzel nem teljesen értek egyet, DE eddig is így volt a legtöbb helyen. És aki büfészakra jár meg alibiegyetemre, ahol tanulás nélkül is kaphat ötöst, ott ne legyen ugyanakkora érdem egy kitűnő eredmény, mint pl. egy orvosin.


- a gazd.infó kivételével az összes jogász, közgazdász és a bölcsész kamuszakok (politilógia szabadbölcsész stb) csak költségtérítéses formában indul


Ezzel sem értek egyet teljesen, de tény, hogy a jogászokkal és közgazdászokkal Dunát lehet rekeszteni (vagyis még azt sem, mert nem értenek hozzá), a kamuszakokról meg már láttad a véleményemet.


- a természettudományos és mérnöki képzésben duplájára nő a keretszám, viszont, csak a hallgatók fele lehet államis


Ezzel mi a gond? Legyen magas pontszámod, kerülj be államira, a keretszámmal ne foglalkozz.


- 2014-től nem lesz pluszpont az emelt szintű érettségiért, nyelvvizsgáért, fogyatékosságért, hátrányos helyzetért, lesz felvételi elbeszélgetés


Egyetértek. Az emelt szintű érettségit és nyelvvizsgát ne jutalmazzuk, hanem legyen követelmény. Alibi pontokkal ne lehessen előnyhöz jutni. Vagyis: tudász alapján döntsünk, és szűrjük ki, ki alkalmas továbbtanulásra, ki nem. A felvételi elbeszélgetéssel is egyetértek - kiderül, ki elhivatott, ki nem. A felsőoktatás nem jog legyen, hanem kelljen küzdeni és tanulni érte.


- felmerült a diplomás-adó gondolata: ha elvégezted a sulit és itthon maradsz, akkor valamiféle pluszt pénzt kell az államnak fizetni


Ez az egy, amivel nem értek egyet: ha kifizeted a költségtérítést, akkor ne kelljen később adóznod, és ha a gyerekednek kifizeted a költségtérítést, akkor szintén ne kelljen adóznod (duplán fizetned). De ez úgysem valósul meg, hiszen diploma nem egyenlő diplomás állással és jó fizetéssel. Tehát aki diplomás munkanélküliként közmunkából él (lásd: havi 48 ezer Ft), az úgysem bírja fizetni. Hogy szűrik ki, hogy milyen állásod van, kell-e hozzá diploma, és ha nem, a saját választásodból vagy-e ott vagy kényszerből, mert nincs más.

2011. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Egy mérnöki karon nem nehéz benyalni a 2,5ös átlagot (tapasztalat). Azzal is egyetértek, hogy amiből túlképzés van azt csökkentsék. Viszont ezzel a röghözkötősdivel nem értek egyet. Ha adnának normális fizetést, meg munkahelyet a kutyának nem jutna eszébe külföldre menni. Én szeretnék egy saját lakást, de minimálbérből kb egy albérletre meg az éhenhalásra futná. Szeretnék jól élni és a végzettségem szerint elhelyezkedni.


A költségtérítéses szakoknál igen csak meg fog csappanni a tanulók létszáma, ami azt is jelenti idővel, hogy rengeteg tanárt fognak elbocsátani.

2011. szept. 21. 10:06
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a felvételi elbeszélgetéssel értek egyet: szerintem az természetes, ha egy intézmény látni szeretné, milyen az az ember, akit felvesz. Persze reményeim szerint tényleg beszélgetés, általános benyomás, kulturáltság nem pedig lexikális tudás és magolás vizsgálata...


A többi úgy szemétség, és nevetséges, ahogy van.

És amiket "büfészaknak" tituláltak... No comment...

2011. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%
Azzal nem értek egyet, hogy ne lehessen átkerülni államira, azzal, hogy 2,5-ös átlaggal átkerüljön fizetősre azzal igen! Én pl a felvételin 1 ponttal maradtam le az államiról és második évtől átvettek, mert egy 4-esem volt, a többi 5-ös, és elég sokat kellet tanulnom érte! Viszont az államisok között van olyan akit egész félévben egy órán láttunk, nagy nehezen átbukdácsolt, de sz.rik az egészre és ő tanul az állam pénzén, ahelyett aki tényleg komolyan veszi.
2011. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: ebben van valami, de szerintem az átlagot nem államilag kéne meghatározni, hanem intézményenként.

Pl. ahol úgy számolják az átlagot, hogy még egy közepes tanulónak is 6,5 meg ilyenek jönnek ki, ott röhögve meglesz a leglustábbnak is az előírt 2,5, ellenben más helyeken meg lehet, hogy ezt is alig lehet rendes tanulással is elérni!!

2011. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!