Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik ilyen "szak" Magyarors...

Létezik ilyen "szak" Magyarországon? Ha igen, mi a pontos megnevezése?

Figyelt kérdés

A megújuló energiaforrás rettentően érdekel. Gondolok itt a nap, víz szél - energiákra stb. Ez az Alternatív energiaforrás érdekes, és régóta kutatok ez ügyben itt az interneten, hogy melyik iskolában tudnám ezt tanulni. Vagy nagyon rosszul keresek, vagy valóban nincs magyarországon "ezzel" foglalkozó szak. Akár külföldön való tanulás is érdekel, de már annak is örülnék ha valaki elmondaná, hogyan és milyen néven keressek rá a neten. Illetve aki ezt tanulja vagy tanulta, nagyon örülnék ha a tapasztalatairól mesélne.

Egyébként, még csak most fogok 11. osztályba menni és németül meg angolul beszélek, ha ez fontos lenne, természetesen a felsőoktatás érdekelne.

Remélem tudtok nekem segíteni, de előre is köszönöm!


2014. júl. 14. 02:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan ilyen szerintem nincs. De pl egy mérnöki (építész, vagy valami gépész) jól jöhetne. Az egyik a kivitelezés a másik a tervezésben hasznos. Aztán egy ilyesmivel foglalkozó cégnél betanulsz, persze a suli alatt is kereshetsz ezirányú tanulnivalót.
2014. júl. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress olyan cégeket, amik ezzel foglalkoznak, és próbálj kapcsolatba lépni ottani emberekkel, mondjuk levelezni. Mondd, hogy ilyen emberekkel szeretnél beszélgetni a munkájukról. Nemcsak azt tudhatod meg, hogy ők mit tanultak, de ha látják az érdeklődésedet, akár már az egyetem alatt egy nyári gyakorlat is kijöhet a dologból, és később még állás is. És megkaphatod a lejobb válaszokat.
2014. júl. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De pontosan mivel akarsz evvel kapcsolatban foglalkozni?

a műszaki részével vagy a politikájával, vagy a kereskedelmével...stb.?

2014. júl. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tubifex ***** válasza:
nem biztos, de talán az energetikai mérnök
2014. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Közben megtaláltam a megoldást, vagyis ez is az egyike, a megoldásoknak. Villamosmérnökire kell mennem, és ott felvehetem ezt a tantárgyat, és csak késöbb külföldön tudok mesterszakon mélyebben tanulni erről.

Igazából, inkább a tervezésével, (értem itt azt, hogy én "mondom meg hova érdemes, mennyit rakni") vagy valami ilyesmi. De ha már ezzel foglalkozom akkor már az is jó, hisz már azt csinálom ami érdekel.:)

2014. júl. 19. 00:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor inkább környezetmérnök szak.
2014. júl. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!