Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ukrajnából szeretnék Magyarors...

Ukrajnából szeretnék Magyarországon továbbtanulni, de a szak amit kinéztem nagyon magas a ponthatára és nemtudom hogy érhetném el, vmi segítség? Esetleg vki aki ukrajnából MO-ra ment tanulni.

Figyelt kérdés
lesz egy ukrán meg egy angol felsőfokú nyelvizsgám,azt hiszem ha ezt itt Ukrajnában leteszem akkor +40 pont a felvételihez(azaz 80 pont),meg lesz egy érettségim.. nemvagyok különösebb tantárgyakból jó sajnos pl matek vagy kémia de a nyelvtan az jól megy..a szak amit kinéztem egyébként: kommunikáció- és médiatudomány
2014. febr. 17. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én ugyan magyarországi magyar vagyok,mármint itt élek,de szerintem a 2 nyelvvizsgádért nem kapsz 80 pontot,már ha úgy értetted,hogy 2x40.

Hanem csak 40-et adnak nyelvvizsgáért max.

Sajnos :SS

Nekem is könnyebb lenne ha nem így lenne,de ez van.


Tehát egy felsőfokú nyelvvizsga 40 pont.

Illetve-épp ez a te esetedben nem érdekes-akkor kaphatnál még 40 pontot,ha 2 középfokú lenne.


Ha esetleg rosszul tudnám,valaki javítson ki,de én 99% biztos vagyok benne,hogy így van.

2014. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom ez már nem a most szeptemberben induló képzésekre vonatkozik. Arra a jelentkezési határidő lejárt február 15-én.

Abból gondolva, hogy a kérdésed írtad, azt gondolom, magyar vagy. Nem tudom, hogy ha közben ukrán állampolgár vagy, akkor elfogadják-e az ukrán nyelvvizsgát, amikor az a lakhelyed anyanyelve. Az angolt viszont biztos.

Szerintem ezt a felvi.hu oldalon érdeklődd meg, hogy mi a pontos menete a külföldről való jelentkezésnek. Ott biztos tudnak többet tudnak segíteni neked.

2014. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.. nemtudom am h elfogadnák e az ukrán nyelvvizsgát mint idegen nyelvet..
2014. febr. 17. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az ukrán vizsgádat nem is fogadják el,az angolt elfogadják.De,ha megkérdezhetem,milyen típusú az angol vizsgád?Ha valamilyen nemzetközi,az azért jobb.

Ha meg az angolt elfogadják,az ukránnal úgyse mennél pont alapján semmire,mert csak 40 pontot kaphatsz nyelvvizsgákért.

2014. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!