Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegény családból származva...

Szegény családból származva hogyan végezzek egyetemet?

Figyelt kérdés

Tényleg nem jók az anyagi körülményeink, de én tanulni akarok és azt szeretném, hogy legyen valami belőlem! A 9-ediket végeztem , 9,39 átlaggal, ami nem a legjobb, mert 10-es a maximum. Tudom, hogy nem a jegy a döntő, de érzem magamról, hogy még van bőven hova fejlődjek. Természettudományok szakon tanulok, biológiával szeretnék foglalkozni, de sajnos a II-ik félévben nem ment jól a kémia. Azért írtam ezt, mert sok helyen a biológia mellé szükséges a kémia is. Esetleg tanácsok, hogy hogyan tanuljam a kémiát?

A továbbtanulást illetően magamat kell fenntartsam, legalább 50 km távolság fog elválasztani a szüleimtől. Erre valami tanács?


Köszönöm a segítő válaszokat!

16\L



2014. júl. 15. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kémia tanulási tippet nem tudok adni, maximum annyit, hogy gyakorold a számításokat, és sokat olvass kémiával kapcsolatosan.

A továbbtanulást illetően pedig annyit mondanék, hogy még van 3 éved, amely idő alatt bőven van időd fejlődni, bár nem kell túlzásba vinni a tanulást, hiszen így is szépen zártad az évet.

Ha szüleid nem tudnak támogatni a továbbtanulás során, mindenképpen javasolt, hogy államilag támogatott szakra kerülj be, pályázz meg szociális támogatást, ami az anyagi helyzetetektől függ, valamint ha van rá lehetőséged pályázz meg egy ösztöndíjat is (mint pl. a Klebelsberg ösztöndíj az osztatlan tanárisoknak - a jó tanulók akár 75 ezer forintot is kaphatnak), persze nem biztos, hogy az adott szakon létezik hasonló. Nagyon hajts a jó jegyekért, ne elégedj meg az egyetemen egy kettessel (vagy nem tudom nálatok mi az elégséges osztályzat), próbáld a legjobbat elérni. Minél nagyobb átlaggal zárod a félévet/évet (és ennél fogva a legjobbak között vagy az átlagoddal az adott szakon), annál több tanulmányi ösztöndíjat kaphatsz.


Mindenesetre az első félév nagyon szűkös lesz, addig nem is kapsz ösztöndíjat sem, szóval legalább azt a félévet támogassák a szüleid. Ha más nem, akkor az egyetem előtti nyáron menj el dolgozni, és gyűjtögess az első félévre.


Kollégiumba jelentkezz, az sokkal olcsóbb, mint egy albérlet, a szociális helyzeted miatt valószínűleg fel is fognak venni egybe.


Ha időd engedi (amit kétlek), keress egy lazább munkát (pl. szórólap osztogatás) az egyetem mellett, de a két dolgot nem fogod tudni párhuzamosan csinálni, ha a legjobb hallgatók között akarsz lenni.


A diákhitelről nem sokat tudok, de szerintem ha lehet ne vedd fel, mert 70 éves korodig fizetheted vissza a kamatot.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem és jó tanácsokkal láttalak el. Üdv. :)

2014. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd érettségizel, akk jelentkezel főiskolára/egyetemre államilag támogatott képzésre, mer tott nem kell tandíjat fizetni, aztán ha nem tudnál minden nap bejárni, akk kérsz kollégiumi helyet. Így olcsón kihozható.
2014. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk van lehetőség szociális ösztöndíjat igényelni, ami sokat segít. Nem nagy összeg, de legalább a kollégium díja kijön belőle.

Én is szegény családból származom, anyukám minimálbért keres, apukám munkanélküli, és van 1 testvérem is. 135 km-re lakom az egyetemtől, kollégista vagyok. Az első szemeszterre szabad felhasználású diákhitelt vettem fel, amit havonta utaltak. Havi 30 000 forintot igényeltem. A második félévben már kaptam tanulmányi ösztöndíjat is, így nem volt szükség már a hitelre.


21/L

2014. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ha biológia érdekel akkor egészségtudományi karok,orvosi karok,természettudományi karok azok amik inkább szóba jöhetnek, esetleg még a biológia + valamilyen más tanári szak.

Ha egyetemre szeretnél menni akkor mindenképpen államira kell hogy bekerülj mert manapság amit félévente fizetni kell az nagyon sok. Nem tudom melyik egyetemre akarsz menni, vannak olyan egyetemek ahol támogatják a bérletedet a városba, azzal már megint megspórolsz xy összeget. Ahogy az előttem szólók írták a kolesz sokkal olcsóbb mint egy albérlet. Vannak különböző ösztöndíjjak amiket meg lehet igényelni pl: Bursa Hungarica,Klebelsberg ( ez osztatlan tanároknak és ha természet tudomány a két szakod akkor akár 75 ezer forintot is kaphatsz, úgy tudom a minimum pénz az is 25 ezer forint), és második félévtől ha jó az átlagod az egyetem is adhat ösztöndíjat neked. Könyveket se muszáj megvenni, lehet kölcsönözni könyvtárból,fénymásolni,idősebb hallgatóktól megvenni ami már nem kell nekik stb.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!