Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegény családból származok,...

Szegény családból származok, menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Na szóval annyi a lényeg, hogy a hallgatói szerződéssel van kapcsolatban a kérdés. Jövőre végzek gimiben. Nem zavar az, hogy Magyarországon kell maradni a diploma után, sokkal inkább az, hogy ha megbukok az egyetemen akkor vissza kell fizetni a tanköltséget. Amire ha ez megtörténne, nem lenne lehetőségem. Műszaki vagy Óbudai egyetemre mennék villamosmérnök szakra. Egyenlőre jól megy a matek meg a fizika, de félek, hogy alábbhagy a lelkesedés, meg az, hogy esetleg nem is jön be az egyetem. Szóval kétszer is meg kell gondolni. Még két kérdés: Valaki van hasonló helyzetben? mert érdekelne akár privátot is írhat. Másik: Ha például OKJ tanfolyamot végzek az még ingyenes? ott még nincs ilyen szerződés? ha mennék akkor szakácsnak, ezen is elgondolkodtam
2012. aug. 9. 22:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogy egyetem mellett van idő dolgozni? Mert szerintem nem, és akkor meg a pénz se lenne.
2012. aug. 9. 22:15
 2/15 reptoid ***** válasza:
100%

Az, hogy megbuksz, semmit nem jelent. Megígérem előre, fogsz valamilyen tárgyból vik-en :D Akkor kell fizetned, ha az előirányzott képzési időd másfélszerese alatt se tudod befejezni. 5 év alatt nagyjából azért sokak befejezik a 3,5 éves egyetemet.


Nyilván nem könnyű az egyetem, de azért rohadt sok ember elvégzi, miért ne tartozhatnál közéjük?

2012. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is ettől félek.
2012. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Félek, ha kibukok nem jönne össze az egyetem, ugye képesítés sincs nincs mit dolgozzak. Hogy fizetem vissza? A kisujjamból? Félek, hogy akkor már nem élhetek tovább (legalábbis normálisan), mert nem tudom majd visszafizteni :(
2012. aug. 9. 22:34
 5/15 anonim ***** válasza:
ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te csak nekem már idén kell döntenem, megyek 1évre OKJ-ra aztán jövőre meglátom, hogy megyek-e KVK-ra :)
2012. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

megbukni nagyon nehezen lehet, mármint úgy hogy átrakjanak költségesre, ahhoz azért tényleg úgy le kell szarni az egyetemet, és nem tanulni...szóval szerintem ne így állj neki ! :) lesz mi motiváljon az ösztöndíj!


írtad hogy szegények vagytok de akkor valószínű fogsz kapni szoctámot, nem tudom milyen az anyagi helyzeted, de egy olyan 10 ezer havonta szerintem biztos, ha rászorultok!


szóval az már valami, megpályázhatod a bursát is, és ha jól tanulsz, ami szerintem menni fog, akkor még ösztöndíjat is kaphatsz, az minden egyetemen más összeg.


az okj az ingyenes valóban, én úgy tudom ott nincs szerződés...de ki tudja mi lesz egy év múlva?!


igazából neked kell eldöntened, hogy melyek pályát szeretnéd! :)

2012. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"megbukni nagyon nehezen lehet, mármint úgy hogy átrakjanak költségesre, ahhoz azért tényleg úgy le kell szarni az egyetemet, és nem tanulni...szóval szerintem ne így állj neki ! :) lesz mi motiváljon az ösztöndíj! "


Oké, hogy nehezen lehet átkerülni fizetősre de nem attól fél, hanem hogy nem tudja befejezni időben mert csúszik és a hallgatói szerződés miatt vissza kell fizetnie a képzése árát ha nem oklevéllel zárul.

2012. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is mérnökire járok lányként, úgy hogy a fizikát utáltam gimiben. Bizton állíthatom, hogy meg lehet csinálni. Nem lelkesedés kell, hanem kitartás!

Mérnöki szak mellett már most azt mondom, hogy a meló felejtős, maximum szabadnapokon (ha van), vagy hétvégén, de még úgy is necces.

Azért azt nem olyan könnyű elérni, hogy kirúgjanak az egyetemről, gyakorlatilag ez azt jelentené, hogy évekig a legkevésbé sem erőltetted meg magadat.

Bukni könnyű, de ez mindenkinél becsúszik, nem kell kétségbe esni, ki kell tartani és megcsinálni. Nagyon nagyon sok embernek sikerült már, miért te lennél az, akinek nem fog?

Általában azok adják fel, akik linkek, lusták órákra járni és tanulni, illetve azok, akik rájönnek, hogy neki nem tetszik az a szak.

Ha valaki elhatározza, hogy megcsinálja és akarja és igazán tesz is érte, annak nem lesz olyan problémája, ami benned felmerült.

2012. aug. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ha szegények vagytok akkor a helyedben nem a suli miatt aggódnék hanem a lakás, bérlet miatt. Vagy ott laksz ahol a suli van? Mérnöki mellett tényleg nehéz dolgozni ((szinte lehetetlen a diákmunka mivel 1 munkaideje sem rugalmas).

az egyetem már csk pluszt dob rá, retteghetsz hogy mi lesz. Ba én úgy hallottam akik önként beállnak katonának azoknak nem kell visszafizetni, tehát ha nagyon szorulna a hurok legyen ez a B terv szerintem.

csak megjegyzem, Orbánéknak pont ez volt a cél h csak a gazdag szülők gyerekei legyenek diplomások. Hát nem tudom. Gratuláljunk?

2012. aug. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok. Igaz... Én viszont azért szívesen elolvasnék egy ilyen szerződést, még ha nincs is szerencsére közöm hozzá, hogy pontosan mit milyen feltételhez is kötnek. Amíg nem láttam, addig pedig nem döntenék kedves kérdező!

Ha neked az az álmod, hogy mérnök legyél, akkor menj és csináld meg. Hidd el még ösztönző is lehet a tudat, hogy nagyon nem szabad kibuknod! Aztán ha még is megtörténik, akkor lesz ami lesz, nem hiszem hogy a távozásodkor rögtön a kezedbenyomják a csekket, de nem tudom. Tényleg látni kéne már egy ilyen szerződést!

2012. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!