Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tűzoltósághoz szeretnék...

Tűzoltósághoz szeretnék jelentkezni, hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Nem olyan válaszokra vagyok kíváncsi, hogy bemegyek és kész, hanem hogy merrefelé vannak ilyen tanfolyamok. Most végeztem gimiben nem lett valami jó a érettségim így ahova szerettem volna menni továbbtanulni nem fognak felvenni. Tehát tulajdon képen arra lennék kíváncsi, hogy: Hol vannak ilyen tanfolyamok? Mik a követelmények? Meddig tart a kiképzés, az elmélet?

Ha tud valaki egy honlapot linkelni vagy egyéb forrást, ahol le lenne írva ez mind amire kíváncsi vagyok, nagyon hálás lennék :)



2014. júl. 17. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm, leérettségizett (neki se lett olyan fényes az érettségi) bement a tűzoltósághoz jelentkezni, beadta a jelentkezést majd jött neki a levél pár hét múlva hogy nincs hely viszont egy olyan 25-30 km-re egy másik településen van hely ami ilyen önkéntes tűzoltóság. Felvették, ott lerakott valamilyen alap vizsgát és most ott van.Kézhez olyan 60-70 ezret kap, és úgy van hogy a tűzoltóságon belül lehet jelentkezni ilyen tanfolyamra és ha beválasztanak akkor kapsz egy 10 hónapos kiképzést és utána nem önkéntes pozícióba leszel hanem rendes tűzoltóként és onnan már vezető pozícióba is kerülhetsz, legalább is nekem így mesélte, remélem tudtam segíteni :)
2014. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A jelenlegi rendszerben nem javaslom, hogy hivatásos legyél. Inkább tanulj szakmát és mellette legyél önkéntes. Én is az vagyok és hidd el sokkal jobban megéri. Én szívből csinálom azért, mert szeretem. A katasztrófavédelemnél a negyedik év után minden harmadik reggel undorodva ébrednél föl hogy már megint be kell menned. Rengeteg a kötelezettség és rengeteg az értelmetlen szabály ami csak a tűzoltók piszkálására van a fizetésről meg inkább ne is beszéljünk.

Szóval inkább önkéntes legyél :)

2014. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!