Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek elég a Szárayból...

Szerintetek elég a Szárayból és egy atlaszból készülni az emelt töriérettségire?

Figyelt kérdés
Már van érettségim és egy diplomám, de másoddiplomának el szeretném végezni az egyik jogi egyetemet. Nyilván így csak önköltséges képzésre jelentkezem, viszont oda elég alacsony a ponthatár, így nem kell elérnem 480 körüli pontot.

2014. júl. 18. 18:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki félreértene. Tudom, hogy jogon rengeteget kell magolni, és NEM arról van szó, hogy nem bírnám a Herber könyveket betanulni, csak lehet, hogy akkor 1 vagy 2 évvel később tudnám elkezdeni az egyetemet, és ugyanarra a képzésre vennének fel, csak nem 310 ponttal, hanem 430-cal.
2014. júl. 18. 18:19
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért álljunk meg egy szóra. A történelem nem a magolásról szól. Rendben van, hogy az évszámokat meg kell jegyezni az időbeli tájékozódás miatt, valamint a fontosabb definíciókat, de a történelmi eseményeket bemagolni egy könyvből... Ezeket meg kell érteni, felfogni, hogy mi miért történt. Nekem borsódzik a hátam az olyanoktól, akik a történelmet a magolással teszik egyenlővé. A jog ugyanaz. Aláírom, hogy vannak ott is olyan definíciók amiket tudni kell, de az értő tanulás onnan sem hiányozhat. A kérdésre válaszolva pedig azt mondom, hogy igen, elég lehet a Száray-féle tankönyvből készülni, de akit valamennyire érdekel a történelem, az más forrásból is szert tesz tudásra. Néhány esetben nem elég csak tankönyvekre támaszkodni.

Tisztelettel: Egy történelem tanár

2014. júl. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt egy szóval nem mondtam, hogy érteni nem kell, csak annyit mondtam, hogy sokat kell magolni. Olvassa vissza nyugodtan, amiket írtam, egy betű nincs arról, hogy érteni ne kellene a történelmet. Viszont azt Ön is beláthatja, hogy egy matek, kémia, fizika..stb szakhoz képest a jog vagy gimnáziumban a történelem mint tantárgy igenis magolósnak számít.
2014. júl. 19. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én most érettségiztem, szerintem maga a Száray marhára nem elég-abban az esetben, ha nagyon jóra akarod megírni. Mivel te ugye önköltségesre szeretnél menni, nem feltétlenül szükséges annyira jóra megírni, szóval elég lehet de pl. a mostani emeltnek a fele nem volt benne a Szárayban.Amit nagyon ajánlok a 2 sárga-fehér könyv , minden esszétéma kidolgozva :)
2014. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én csak a szárayból készültem az írásbelire és 87%-os lett az idei emelt törim.
2014. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem elég lenne egy 45%-os emelt töri is (sőt... 2013-as ponthatárok alapján még egy 25%-os is, a 97%-os angol miatt, ami a másik felvételi tárgyam lenne és a többi érettségi tárgyam is 4-es és 5-ös). Nem menőzöm vagy ilyesmi, pontszámító kalkulátorral kiszámoltam. Persze mivel van bennem egy egészséges mértékű maximalizmus, nem ez a cél, hanem szeretnék minél jobb eredményt elérni.
2014. júl. 20. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!