Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz hogy geológus, meteoroló...

Ahhoz hogy geológus, meteorológus vagy geográfus legyek ahhoz mit kell elvégezni?

Figyelt kérdés
A földrajz szakot vagy a természettudományi és technológiait?
2010. jan. 9. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

ELTE - Földrajz

Barátnőm meteorológusnak vagy geológusnak tanul, még nem döntötte el melyik szeretne lenni, de idejár :)

2010. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
bármelyik tudományegyetemen földrajz szak. ez Budapesten az ELTE, egyébként még van Szegeden, Pécsett, Debrecenben biztos, de lehet, hogy Veszprémben, és Nyíregyházán is (ebben nem vagyok biztos)
2010. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem földrajz, hanem földtudományi, de mindegy..
2010. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem mindegy. ha geológus akarsz lenni földtudományi alapszak kell. ha geográfus, akkor meg földrajz szak.

ha meteorológus akarsz lenni, akkor érdeklődni kell az egyes iskoláknál hogy melyikről tudsz arra szakosodni, földrajzról vagy földtudományról mert ez változó!


Amúgy jól leírták, van ELTE, Szeged, Pécs. Ha érdemben akarsz akkor ezek közül válassz.

2010. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen de a Debreceni egyetem természettudományi és technológiai karán később lelehethesz szakosodni geológusnak,meteorológusnak és geográfusnak én ezt olvastam
2010. jan. 9. 21:51
 6/6 anonim válasza:
így van, az utolsó hozzászólást megtudom erősíteni, én is oda járok.
2012. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!