Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöki, meteorológus vagy...

Biomérnöki, meteorológus vagy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szak?

Figyelt kérdés

Melyikkel könnyebb elhelyezkedni, melyikkel lehet itthon a legtöbbet keresni? Melyikkel lehet külföldön a legtöbbet keresni? Melyiket nehezebb elvégezni?


Ezekre a kérdésekre keresem a választ, nem tudom, hogy a felvételinél milyen sorrendben jelöljem meg őket, nyilván a jobbat jelölem előbb, de melyik a jobb? Mert én szívem szerint bármelyiket szívesen csinálnám, csak nem tudom, hogy melyiket érdemes, melyikkel jutok többre.


18/F


2011. aug. 28. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én nem tudom a választ engem az érdekelne hogy orvosi laboratóriumi szak hol van =)
2011. aug. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar

Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar

Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar

Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar

2011. aug. 28. 16:47
 3/16 A kérdező kommentje:
viszont a semmelweis-en csak levelezőként indul... a debrecenin van nappali munkarendben is, a többiről nem tudom
2011. aug. 28. 16:48
 4/16 A kérdező kommentje:
viszont megnéztem... miskolcon és pécsett is indul nappali munkarendben... tehát egyedül a semmelweis-en indul csak levelezőn...
2011. aug. 28. 16:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én orvosdiagnosztikai analitikus Bsc-t végeztem a Debreceni egyetem.Nagyon sok kémiánk volt és labor gyakorlat,aztán a szakunkat áthelyezték az orvosi karra és megváltozott a mintatanterv is.(én még a régebbi tanterv szerint végeztem az idén)

Az a lényeg hogy ha ide jelentkezel akkor kémiából nem árt egy emelt vagy közép illetve biológiából.

Erről az alapszakról sokan jelentkeztek molekuláris biológia mesterre és biotechnológia mesterre az évfolyamunkról.Összesen 2 ember nem ment tovább mesterre,engem is beleértve.Én az egyetemen fogok dolgozni,illetve a csoporttársam egy gyógyszergyárban helyezkedett el mint kutató asszisztens(TEVA).

Erről az alapszakról is lehet biomérnöki mesterre jelentkezni,de be kell pótolni azokat a tárgyakat amiket itt nem tanultál.

Ennyi jutott most eszembe, ha van kérdésed írj nyugodtan!:)


Tudomásom szerint azonban

2011. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi a választ, már van egy közép szintű kémia érettségim (84%) és ez éven akarok majd bioszból emeltezni, a kémia nagyon durva? mert az elmélet meg van, de a számításokkal meggyűlik a bajom, sosem tanították igazán jól meg :S
2011. aug. 28. 22:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A számításokkal nekem is meggyűlt a bajom,ugyanis én emelt biosszal jelentkeztem és nem érettségiztem kémiából.Akik viszont kémiával jöttek azoknak mentek a számolások.A fizikai kémia és műszeres analitika lesz majd húzós(ott bőven lesz kémiai számítás).Állítólag a mostani elsősök már csak ezen tárgyak keretében tanulnak számolásokat.Amióta az orvosi vegytani intézet átvette a kémia oktatását az 1. félévben így az elmélet nehezebb lett,de a gyakorlat nem olyan kemény mint nekünk volt(mi még a kémia épületben voltunk gyakon és sokat számoltunk is).A 2 félévben viszont sokan buknak fizkémből és sejtbioszból!A műszeres 3. félévtől jön be és szintén számolós,titrálós.

Én az ötösöm lesz kémiából című könyvből gyakoroltam anno sokat!Az nagyon hasznos volt számomra.

2011. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszi, ismerem azt a könyvet de nincs meg nekem, úgy tűnik jó ötlet lenne megvenni :) az emelt biosz milyen volt? mennyit tanultál rá és milyen könyveket használtál hozzá?
2011. aug. 28. 22:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Az emelt bioszra 1 évig készültem,ugyanis az érettségi után 1 év alatt OKJ-s szakmát is szereztem.De nem is ez a lényeg hanem az hogy a tanáraim felhívták a figyelmemet hogy az oktatási minisztérium honlapján lévő részletes érettségi követelményrendszert nyomtassam ki bioszból és aszerint tanuljak.(amugy minden tantárgyból fent van a honlapon)

Én mozaikos biosz könyvekből tanultam,de átolvastam a Lénárdos és Berend Mihályos biosz könyveket is.Ugyanis ami az egyik könyvben benne van az a másikból hiányzik.

2011. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

köszi szépen, igazán sokat segítettél :) lehet, hogy még lesz kérdésem, ezért örülnék, ha néha néha visszanéznél ehhez a kérdéshez, de persze csak ha van időd

és még egyszer köszi a sok segítéségért :)

2011. aug. 28. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!