Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnök, vagy...

Mechatronikai mérnök, vagy inkább gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom még nyár közepe van, és még bőven van időm ezen gondolkozni, de időben szeretném eldönteni mi lenne a legjobb döntés.

Gépészetet tanulok már 6 éve (5 évig érettségiig), most pedig Gépgyártástechnológiai technikus szakon vagyok, első évemet elvégeztem, még van 1 hátra.

Ezek után dönteni kellene, hogy hogyan tovább.

Nyáron volt kötelező gyakszi, ahol a CNC gépet kezeltem (tulajdonképpen még nem programoztam, csak a darabot tettem ki be..) Illetve a fém megmunkálás rejtelmei, reszelés, esztergálás, marás stb.

Most átkerültem egy nagyobb gyárba, ahol viszont úgy érzem sokkal jobban érdekelnek a gépeknek az elektronikai működése, illetve azok szerelése. Mindig is érdekelt az informatika, de úgy hallottam azon a vonalon nem érdemes tanulni mert már nagyon telített.

Így azon gondolkozom, hogy lehet váltanom kellene esetleg mechatronika szakirányba, ahol a főbb elem az elektronikára épül (csak azt meg sose tanultam különösen, max fizikán de már azt is eléggé elfelejtettem :D ).

A gépész dolgokkal nincs nagy baj azok megvannak.


Szerintetek, belevágjak egyetembe úgy, hogy inkább gépész és infó dolgok vannak meg. Vagy addig húzzak bele és nézegessem az elektrós anyagokat?

Egyáltalán érdemes ezen a szakon kezdeni? Úgy hallom még nagyon új.


Az a baj, úgy érzem nem igazán érdekel maga a gépészet területén ez a fémmegmunkálás :/

Talán a tervezési részleg az igen. Ott van is vizsgám tervezőprogramokból. Vagy gépészmérnökin már teljesen más a tanagyag?


Előre is köszönöm a válaszokat



2014. júl. 20. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Furcsállom, hogy minket kérdezel: mi érdekel téged!

Ha érdeklődés hiányában tanulsz bármilyen szakmát is, lehet belőled max. jó közepes szakember.

Aztán életed végéig nyűgnek érzed amit csinálsz.

2014. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen saját magam döntök, engem csak az érdekelne, hogy aki már esetleg elvégezte?, vagy mechatronikai mérnöknek tanul, mik a tapasztalatai.


Illetve szerinte miben van a jövő.


Azért tettem fel a kérdést. Mert valakitől azt hallottam, a gépészmérnöknek sokkal jobban megéri tanulni, mert az konkrétan vágja a dolgokat, a mechatronika meg csak részben ezt részben azt. De valaki meg azt mondja, a mecha jobb, mivel később azt fogják keresni.

2014. júl. 20. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindketto keresett vegzettseg. A mechatronika annyira uj, hogy mar 15 evvel ezelott is volt :)


Lathatoan meg halvany elkepzeleseid sincsennek, melyik szakirany mit nyujt, mivel foglalkoznak. Van olyan egyetem, ahol a gepeszmernoki kepzesen belul van mechatronikai szakirany. Olvasgass a kulonfele egyetemek kinalatarol, es gondolkozz el rajta mi erdekelne.


A gepeszmernoki szakirany nem csak femmegmunkalasbol all, ettol sokkal tobb lehetoseget nyujthat.

2014. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha gépészmérnök felé hajlasz, akkor azt javasolnám, hogy géptervezésben gondolkodj, nekem úgy jött le abból amit leírtál, hogy az passzol hozzád. Viszont, ha érdekel az elektrotechnika, elektronika, akkor szerintem egy villamosmérnökiben gondolkodj és ne mechatronikában, hidd el, azzal sokkal jobban jársz majd. A villamosmérnökök azonnal és jó fizetéssel találnak munkát, mechatrós, gépészmérnök diplomásoknak kell egy kis idő amíg elhelyezkednek. És az sem biztos, hogy a saját szakterületükön belül találnak állást. Ez attól is függ, hogy hol laksz és melyik egyetemem végzel majd.
2014. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mindig is érdekelt az informatika, de úgy hallottam azon a vonalon nem érdemes tanulni mert már nagyon telített. "


Bárki mondta ezt neked, azt üzenem neki, hogy egy idióta. :)


Informatikával még úgy is felvesznek dolgozni, ha csak szakközépiskolai végzettséged van, viszont van fogalmad a programozásról. Könnyű magad fejleszteni, jó karriert futhatsz be vele. Nekem annyira nem az én világom az infó, mert monoton, de ízlések és pofonok.

2014. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!