Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi laboratóriumi és...

Justagirl. kérdése:

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapszak?

Figyelt kérdés
A debreceni egyetemre jelentkeztem általános orvostudományi karra,de valószínűleg nem fognak felvenni,ezért a másik lehetőségem amit megjelöltem és még érdekelne is az a fent említett szak.Ha valaki tudna nekem erről bővebb információt adni,mire lehet számítani,milyen tantárgyak azok amik kellenek hozzá(biológiából és kémiából emelteztem,viszont úgy hallottam hogy magas szintű matek és fizika tudás sem árt abból meg nem vagyok túl jó),illetve hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni,mennyire fizetik stb. azt nagyon megköszönném:) A másik dolog pedig amiben nagy hasznomra lenne ha valaki tudna segíteni az az,hogy már most azt tervezem hogy jövőre újrafelvételizek az orvosira.Segítene ebben ez a szak(úgy értem h a kémia tudásom fejlődne,jobb emeltet tudnék írni),vagy jobban járnék ha kihagynék egy évet? Előre is köszönöm:)

2014. júl. 21. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! :) Ha mindenképp orvos szeretnél lenni, akkor hagyd a fenébe ezt a szakot. :D Én is orvosira jelentkeztem, csütörtökön eredmény, már nagyon várom. :D Félek, hogy nem lesz elég a pontom. Második helyre a gyógyszerészetit jelöltem be, de nem szeretnék oda menni, pedig oda biztosan fel fognak venni. Szerintem felesleges elmenned, inkább hagyj ki egy évet és foglalkozz a biosszal és a kémiával, hogy minél jobb eredményed legyen jövőre. A tantárgyak szerintem hasonlóak az orvosin tanultakhoz, de mégsem teljesen ugyanazok. Biztosan van biofizika, ami a különböző képalkotó diagnosztikai eljárásokkal is foglalkozik, valamint a gyógyításra alkalmas fizikai módszerekkel, eszközökkel az orvosi gyakorlatban. pl.: CT, röntgen, UH, MR stb., gondolom, h anatómia is van, valamint radiológia, élettan, kémia ilyenek :)
2014. júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az 1. válaszoló vagyok :) nézd csak mit találtam :) az 1. évesek órarendje azon a szakon amit írtál :) eléggé érdekesek a tantárgyak :) [link]
2014. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem semmi közöm az orvosihoz, meg ehhez hasonlókhoz, de én is azt tanácsolnám, hogy hagyj ki egy évet: egyrészt ha elhasználsz 2 félévet az államilag támogatott félévekből, kevesebb jut az orvosira (nem csúszhatsz pl., ami ahogy hallom, ott elég gyakori), másrészt több hasznát veszed annak, ha tudsz készülni a biosz, meg kémia érettségire, akár egy magántanárral, mint annak, hogy egyetemi kémiát tanulsz, mert szerintem ott nem az érettségi követelményeknek megfelelően tanulod a kémiát, ha meg otthon készülsz az érettségire, akkor célzottan tudsz készülni.


Tegyél le nyelvvizsgát is, ha még nem maximalizáltad az arra kapható többletpontokat. :-)

2014. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgáért orvosin nem jár már pluszpont, mert a két emelttel kimeríti a lehetséges 100-at. Úgyhogy a felvételijébe nem számít bele, a diplomának persze feltétele, meg ártani nem árt, de részesítse előnyben a kémiát, bioszt.
2014. júl. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1. kommentelő,én is ugyanígy vagyok!a gyógyszerészetit jelöltem második helyen de én sem nagyon szeretnék oda menni pedig nekem is elég lenne oda a pontom,viszont egy évet kihagyni meg olyan félelmetes:/mindenki új barátokat szerez,ott a gólyatábor,az egyetemi bulik te meg otthon ülsz egyedül,de végülis lehet hogy tényleg érdemesebb hosszú távon átlátni a dolgot,mert úgy lehet hogy jobban megérné otthon maradni:) már én is nagyon várom a ponthatárhúzást viszont kicsit félek is:) köszönöm az órarendet,meglepett hogy van informatika ezen a szakon :o egyébként sok sikert kívánok neked is!:) nyelvvizsgám már van,viszont azt nem tudtam h meghatározott számú félévet támogat az állam!mindenképpen át fogom gondolni hogy melyik alternatíva lenne a leghasznosabb,a válaszokat pedig köszönöm nagyon sokat segítettetek:)
2014. júl. 23. 11:22
 6/6 anonim ***** válasza:
ha kihagysz egy évet akkor 1 év múlva szerezhetsz barátokat a gólyatáborba ugyanúgy, csajokat is könnyebb felszedni ha idősebb vagy xd
2014. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!