Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ORVOSI LABORATÓRIUMI ÉS...

ORVOSI LABORATÓRIUMI ÉS KÉPALKOTÓ DIAGNOSZTIKAI ANALITIKUS ALAPSZAK- ez mit takar?

Figyelt kérdés
Ha valaki ezt a szakot elvégzi akkor lehet szakorvos? És ezzel külföldön mennyit lehet keresni? Nagyon eltér az orvosi pályától?
2012. máj. 31. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
nem lehetsz szakorovs, amúgy meg írd be google és olvsd el, mit írnak hozzá
2012. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm ezt csinálta. CT-t MRI-t, röntgent kell csinálni. Tehát ha mondjuk bemész tüdőszűrőre, akkor egy ilyen végzettségű ember fogja, elvégezni. NEM szakorvos! Sőt nem is orvos, inkább ilyen asszisztensnek mondanám. A képzés alatt lesz lesz latin, anatómia, képalkotó eszközök ismerete, sokféle kémia, szakmai gyakorlatok...stb, illetve megtanítanak felismerni pár elváltozást, de úgyis a szakorvos mondja ki a végső szót a betegről.
2012. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En ezt vegzem, tudok rola meselni, ha szeretned, csak ne kiabalj. :) A neveben is benne van, ez tulajdonkepp ket szak, hiszen labor analitikus es kepalkoto analitikus. Az orszagban csak 3 egyetemen van nappalin, egyetem fuggo, hogy mit takar meg, valahol optometrista is lehetsz vele. A laboros vert vesz, es azt elemzi illetve vizeletet es szekletet. A kepalkoto MR, CT, UH, EKG, RTG, Sugarterapia. Az optometristat gondolom tudod, szemeszeti boltokba vizsgal es irhat fel szemuveget. Kulfoldon nagyon keresettek, foleg a kepalkoto. Valtozo a fizu, Irorszagban 1-1,2 millio korul, de ismerosom Daniaban 4 misit is megkap havonta. Nem orvos, kozel sem, es itthon szarba se vesznek, viszont kulfoldon eleg megbecsult, az orvos is szakamberkent kezel, nem csicskakent. A szak egyebkent eleg nehez, sokan elkezdik, mondvan kicsi a ponthatar, de nem azert kicsi, mert konnyu, hanem, mert keves elvetemult megy egeszsegugybe. Elvegezni meglehetosen nehez, nalunk nagyon sokat kovetelnek. Fizika, kemia, biologia. Ezekkel kell szamolni. Ha van meg kerdes, varom.
2012. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Én jövőre érettségizem, már két emelt szintű érettségit kell tennem az orvosihoz és gyógyszerészetihez. Ha egyikre sem sikerülne bejutnom érdekel még a pszichológia, csak sajnos az már nem annyira a bio-kémiáról szól. A fent említett orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakon még nem is gondolkodtam.

Azt szeretném kérdezni, hogy ennek van mesterképzése is? Itthon mi a helyzet? Hogy ismerik el a diplomát? Mert ha bejön a hallgatási szerződés, akkor külföldre már neccesebb lesz menni... :S Úgy látom elég sok egyetemen indul ilyen képzés, Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar, Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar.

Azt szeretném még kérdezni, hogy Te hol helyezkedtél el vele? Ajánlanád? :) Várom a válaszod.

2012. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kérdés: Szerinted hogy ismerik el az itthoni diplomát külföldön? Minden államban? Esetleg hallottál olyat, hogy pl. a Semmelweisről elfogadják, de a Debreceni Egyetemről már nem?
2012. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
En ajanlanam a szakot, mert nagyon szeretem. Ha van egy kis elhivatottsagod a termeszeti targyak iranyaba, szeretni fogod. Kulfoldon nem erdekel senki az egyetem, mert nem is ismerik. Azt azert tisztazzuk, hogy SOTE-n nem sokszor inditjak nappalin, altalaban csak levelezon. Az talan kis hatrany. Amerika nehez ugy az altalanos munkavallalas szempontjabol, de a szakot elfogadjak, tehat csak annyi hatrannyal indulsz, mint barmely mas munkaval. Egyebkent a kepalkotokat Irorszagba viszik tomegevel, a laborosokat meg portugaliaba.
2012. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

oké :) olvastam olyat is, hogy ki lehet törölni ezzel a diplomával a valagunkat - erről mi a véleményed?

olvastam, hogy maximum csak asszisztensként tudják alkalmazni az illetőt nevetségesen alacsony összegért... :S

2012. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindenki aki a magyar eü-ben dolgozik, az nevetségesen alacsony összegért dolgozik. Bár ezzel a diplomával olyan 110 netto körül keres a frissen kezdett ismerősöm Pesten.

De ha azt nézzük senkit sem fizetnek meg a dokik többségének a pénze a magánrendelésekből van.

2012. jún. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itthon keveset kapsz, ahogy az utolso irta. (relativ a keves, egy tanar pl ennel is kevesebbet markol fel) Ezert aki itthon marad, elmegy orvoslatogatonak, mert bar nehez a tukorbe neznie, legalabb van penze tukorre. Aki nem tervez kulfoldre, vagy/es nincs elhivatottsaga, annak nem ajanlom.
2012. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
itthon kb mennyit keres??
2012. júl. 25. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!