Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szak (egyetemi) ötvözi...

Milyen szak (egyetemi) ötvözi ezen két érdeklődési irányt?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy tesztet, amely alapján a legmagasabb érdeklődést az alkotó (művészet), elemző (összefüggések feltárása kutatása /társadalomtudomány, természettudomány/) témakörök domináltak, jóval elhagyva a többi érdeklődési irányt. Ezt eddig is tudtam, és jómagam sem tudok dönteni, hogy hogyan tovább. Tudásom szerint nincs olyan szak amely ötvözné a természettudományt és a művészeteket, és persze a jövedelem sem utolsó szempont. Valakinek esetleg bármilyen ötlete lenne és meg is osztaná velem?

17l(most megyek 4. osztályba) Iskola váltáson is gondolkozok, ahol újra harmadik osztályos lennék, ezzel időt spórolva, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni.



2014. júl. 21. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

"Iskola váltáson is gondolkozok, ahol újra harmadik osztályos lennék, ezzel időt spórolva"

????? Miért nem érettségizel le, és mész dolgozni, kihagyva egy évet, és csak aztán felvételizni? o.o ilyen baromságot még nem hallottam.

2014. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tájépítész és kertművész
2014. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezzel kapcsolatban talán nem is az időspóroláson lenne a lényeg, most hirtelen az jutott az eszembe, hogy az is előnyt jelentene, hanem az, hogy ha már természettudomány akkor kéne biológiából, fizikából vagy kémiából érettségiznem, amit szeretnék is, de ahova most járok középiskolába, ott nem ezeken a tantárgyakon van a hangsúly.

Kicsit kétségbeestem, mert eddig szilárd ötleteim voltak, illetve annak tűntek, de inkább fellegvár volt a mostani szemszögemből :)

2014. júl. 21. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól még érettségizhetsz belőle h nem azon van a hangsúly..

Gondolj már bele hány embertanul felnőtt fejjel..sok-sok évvel az érettségi után.

2014. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell mindkettővel foglalkoznod mint munkával. Bár az biztos, hogy a természettudomáyokkal kifizetődőbb.


A helyedben én megcéloznám az orvosit, vagy ha az nem neked való, akkor bármelyik természettudománnyal foglalkozó szakot. A művészeteket meghagynám hobbinak.

2014. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem h.lyeség lenne kimondottan a fenti okok miatt iskolát váltani. Mi középiskolában két évig tanultunk biológiát és kémiát (eléggé alacsony színvonalú volt az oktatása, mert nem ez volt a középiskola "profilja"). 12. év elején az egyik osztálytársam mégis úgy döntött, hogy ő leérettségizik mind a kettőből, mert gyógyszerészetire akar menni. Eléggé hajtania kellett egész évben, de sikerült neki és fel is vették (ahogy tudom nem is bukott még tárgyat az egyetemen). Szóval abszolút nem lehetetlen.
2014. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2014. júl. 21. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!