Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik a legneheze...

Szerintetek melyik a legnehezebb egyetemi szak (nem egyetem, hanem szak)? Tudom, hogy ez függ az egyéni képességektől, érdeklődési körtől, de egy átlag magyar emberre gondoltam.

Figyelt kérdés
2009. dec. 27. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
sztem az összes olyan szak, aminek a végén odakerül a dr a neved elé...
2009. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
az orvosi szerintem.
2009. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Orvosi. 8 év tömény tanulás. Nincs ennél nehezebb.
2009. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jog és orvosi:)
2009. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Orvosit és mérnökit végzett ember vagyok, a családban pedig sok a jogász, szóval van némi rálátásom. Orvosihoz "csak" megfelelő idegek+ segg kell. Joghoz "csak" segg kell. Mérnökihez logika, az a legnehezebb, és kicsit védeném a nem építész mérnököket, mert mindenki az építészektől van elájulva, közel se ott a legerősebb a matematika. A jogászok habár elismerem nem keveset tanulnak, szerintem csak a hagyomány miatt jogos a dr. cím, egy mérnök ugyanúgy megérdemelné, ha nem még jobban (5.5év az egyetemi képzés). Egyébként dr. és dr. között is különbség van, igazán jogosan csak a PhD-t végzetteknél tartom, ugyanis a többi tényleg csak hagyomány, most a gyógyszerészek is megkapják, nem tartom egészen fairnek, és nem a gyógyszerészek miatt.:)
2009. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, a mérnököket természetesen megelőzik a matematikusok és fizikusok,de ez annyira relatív...

Viszont, ha egy átlagos embert nézünk, akinek nem vagyunk tisztában a képességeivel, akkor habozás nélkül mondanám, hogy matematikus és/vagy fizikus szak okozná neki a legnagyobb problémát.

2009. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mihez van affinitása és képessége. Nekem az orvosi piszok nehéz lenne, mert ugyan a memóriám jó, de nem lenne seggem megtanulni. Építészre járok és éjjel-nappal rajzolunk. A matek tényleg nem kemény, de mikor 60 óra rajzolás után beviszed a rajzot és közlik, hogy értékelhetetlen, csináld újra... Hát nehéz az építész is. De a villamosmérnökit meg a közgázt egyáltalán nem csinálnám szívesen, mert az meg nekem száraz lenne.


Tudom, hogy konkrét választ vársz, de ez annyira egyéni képességektől függ...

2009. dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Az orvosi és a papképzés (vagy lelkész) a legnehezebb.
2009. dec. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A kérdés nem feltétlenül a tanulás mennyiségére, hanem a nehézségére vonatkozik.
2009. dec. 28. 14:16
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi, mérnöki nehéz. De el is fogsz vele helyezkedni, akár itthon, akár külföldön, nem úgy mint a joggal, mert ilyenekből dunát lehet rekeszteni.
2009. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!