Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mi lenne a megoldá...

Szerintetek mi lenne a megoldás? Párhuzamosan két szakot, vagy először az egyiket nappalin, a másikat levelezőn?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, szeptembertől leszek másodéves gyógypedagógus hallgató (logopédia-tan. ak.), eddig tetszik, meg minden, de valahogy többre vágyom, ezért szeretném a pszichológiát is elvégezni (kb. általános iskolás korom óta érdekel). Ha 2015-ben újraérettségizek, akkor február környékén már jelentkezhetnék is, de nem vagyok benne biztos, hogy menne együtt a két szak, illetve a lehetőségek kapcsán sem vagyok vmi tájékozott. Kérhetek-e egyéni tanrendet, ha megteszem, annak milyen hátulütői vannak, stb... Illetve két szak mellett nem hiszem, hogy dolgozni tudnék, és bár van egy kis lakásom, aminek az egyik szobáját ki tudom adni, az csak a rezsimet fedezi, és a havi kiadások mellett még félretenni is szeretnék. Tehát anyagi szempontból ideálisabb volna ha most a gyógypeddel, nyelvvizsgákkal és a melóval törődnék, illetve újraérettségiznék közben, hogy utolsó évben már csak jelentkeznem kelljen. És így az utolsó 2 félévre való 480 ezer Ft-ot is össze tudnám spórolni. Mit gondoltok? Nagy hátrányai lesznek annak, ha levelezőn tanulom majd a pszichót? Vagy próbáljam meg 24 évesen a nappalit? Mert az ösztöndíjakból, a diákmunkából és az egyik szoba kiadásából lehet, hogy meg tudnám oldani. Bocsánat a zavaros megfogalmazásért, csak még a gondolataim is azok. :D Köszönöm szépen, ha válaszoltok!
2014. júl. 22. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát elég furcsa az biztos, de arra is kell gondolnod, hogy a pszichológia alapszak egy semmi végzettséget ad, amivel nem tudsz elhelyezkedni sehol kell a mester is, azt már végképpen fizetned kéne,de még azt nem is tervezted.

Lehet páthuzamosan, de akkor a pszicho legyen levelező. Megterhelő lesz de meg lehet oldani két szakot egymással párhuzamosan. 24 évesen sem késő a nappali..bármelyik megoldás jó.

Csak a gyógypedagógus diplomával nem fogsz kezdeni semmit sem ha meglesz a pszicho..

2014. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igeeen, emiatt is aggódom, hogy ugye rengeteg gyakorlat lesz majd gyógypedből, ami a későbbiekben akár munkahelyet is biztosíthatna, és nem szeretném visszautasítani a pszichó miatt, mert ugye ha a mostanival végzek, akkor még egy évet le kell húznom pszichóból. Bár ha levelezőn leszek, akkor annyira nem lesz problémás, mert fogok tudni mellette dolgozni, csak közben meg elesek rengeteg lehetőségtől, pl. ösztöndíjak, ingyen bérlet, diákmunka lehetőség. Amúgy tudom, hogy pszichó alapszakkal csak egy sima viselkedéselemző leszek, de annyira nem akarok már messze ugrani, egyelőre csak az a biztos, hogy el szeretném végezni az alapot, aztán meg majd látom. :) Fú, át kell még gondolnom párszor, hogy mi legyen. Köszi a választ.
2014. júl. 22. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!