Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » "Feleslegesen" tanultam 1...

Denerys kérdése:

"Feleslegesen" tanultam 1 éven keresztül emelt szinten biológiát?

Figyelt kérdés
Tavaly még a ELTÉRE szerettem volna menni pszichológiára viszont mára már jobbnak látom a Károli Gáspár Református Egyetemre menni ...viszont amíg az elte volt a cél addig úgy tudtam jó ha teszek biológiából emeltszintű érettségit így égész 11ben emeltszinten tanultam most viszont ugye a Kárlit sokkal jobb választásnak tartanám lehet hogy ott a biosz "felesleges lenne"" emelt szinten....vagy esetleg helyette pl törit kellet volna..??

2014. júl. 24. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne felesleges?


Mindenhol ugyanaz a felvételi követelmény, azaz:

"kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(21) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"


A későbbi tanulmányaid szempontjából meg gyakorlatilag mindegy, miből teszel emeltet. A történelem tudásodat épp úgy fogod tudni hasznosítani, mint a bilológiát pszichológián, sőt a biológiát talán jobban.

2014. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm csak hogy msot kezdődik lassan az utolsó év naaaagyon félek... 2 emeltet tegyek? ne? menni fog? felvesznek? nem? kezdek bekattanni :'))
2014. júl. 24. 19:32
 3/3 anonim válasza:
A megszerzett biosz tudás még nagyon jól jöhet főleg pszichón, nálunk a PTE-n elég keményen bevasalták, elég nagy előnyben voltak azok, akik az előadásokon nem csak szemeiket meregették (mint én), hanem értették is, hogy miről volt éppen szó. Szóval, ha már amúgy is elkezdted szerintem maradj a biosznál. Viszont pontgyűjtögetés céljából lehet, hogy a töri sem ártana. Én töriből emelteztem, aminek elég sok pontot köszönhettem, szóval ha van időd és energiád megpróbálhatod azt is, bár két emelt szintű érettségire tisztességesen felkészülni elég necces lehet a meglevő tantárgyak mellett. Amit tudok ajánlani, hogy nézd meg a felvi.hu-n a pontszámítási kalkulátort és próbáld meg magadat belőni, hogy kb melyik tantárgyból milyen eredményed lenne és a kapott eredményt hasonlítsd össze az elmúlt évek pszichós pontszámaival. Hajrá! :) :)
2014. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!