Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ügyfélkapun keresztül...

Ha ügyfélkapun keresztül jelentkeztem, akkor is el kell küldeni az érettségi bizonyítvány másolatát?

Figyelt kérdés

A tájékoztatót ezt írja: Figyelem! Az érettségi bizonyítvány (és amennyiben van) a tanúsítvány(ok) fénymásolatát be kell küldeni. Az Oktatási Hivatal a dokumentumok valódiságát ellenőrzi.


De sehol máshol nem találok arra figyelmeztetést,vagy felhívást,hogy küldjem be az érettségi bizonyítvány másolatát.. Akkor most elküldjem vagy ne?



#érettségi #ügyfélkapu #e-felvételi #érettségi biznyítvány
2014. jún. 24. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Kicsi kincsem, ha nem küldöd be, akkor érvénytelen a felvételid, elárulom, ugyanis nekik semmiféle kézzelfogható bizonyítékuk nem lesz a te érettségi eredményeidről.
2014. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a mondatot hol olvastad?


Természetesen nem kell beküldeni kétszer a dokumentumokat, elég egyszer, elektronikusan is.


Persze, ha nem küldted be egyáltalán, akkor nyilván most be kellene, de azt is elég elektronikusan.


Szó szerint "kézzel fogható" bizonyíték nem kell, teljesen egyenértékű a postai és az elektronikus jelentkezés és dokumentumbeküldés.

2014. jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel a középiskolás bizonyítványt is be kéne küldeni,de azt nem kérik... Amúgy van bizonyítékok,hiszen én bescanneltem és ügyfélkapun is hitelesítve vagyok. Most egy fénymásolat és egy digitális változat között nem sok különbség van.
2014. jún. 25. 00:06
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem,ezt nem láttam. Hova van írva?
2014. jún. 25. 00:07
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


itt olvastam.

2014. jún. 25. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt a fénymásolatot az elektronikus másolatra is érteni kell. Ez egy általános tájékoztató, ami nincs kiélezve az elektronikus jelentkezésre.
2014. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 9. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!