Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újra szeretnék érettségizni...

Újra szeretnék érettségizni Biológiából!? Hogyan? HELP.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok (Középiskolába jártam) Idén Május-Júniusban érettségiztem.

Biológiából is tettem érettségi vizsgát, de sajnos nem úgy sikerült, mint ahogyan azt vártam, és nem vettek fel az Egyetemre. Viszont jövőre újra szeretnék jelentkezni az egyetemre, és,hogy szerezzek pontokat szeretnék újra érettségi vizsgát tenni Biológiából.

Hogy működik ez? A jobb eredményt fogják beszámolni? És mi történik ha jövőre újra érettségizek Bioszból és rosszabbul sikerül, mint az idei? Akkor azt fogják beszámítani amit, jövőre tettem le még ha rosszabb is, mint az előző? (Bocsánat a buta kérdésekért, de kicsit kétségbe estem.)

Köszönöm a válaszokat.



2014. júl. 24. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Az érettségi átlagba csak az számít bele, ami a kék fedeles érettségi biziben van. De a felvételi tárgynál a jobbat veszik majd figyelembe.
2014. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jövőre is érettségizhetsz. Be kell menned a lakóhelyed szerinti önkormányzathoz vagy a volt iskoládhoz és potom 20-30 ezer ft-ot kell fizetni a vizsgáért. Javító vizsgát minden újabb érettségi vizsgaidőszakban, tehát jövőre is tehetsz. Mindig azt az eredményt veszik figyelembe, ami az aktuális, tehát a legutoljára tett érettségi-vizsga. Ezesetben a javító vizsgád eredményét fogják beszámítani, akár jobb, akár rosszabb. Ha mégis rosszabbul sikerülne, akkor 2 év múlva újra mehetsz 30 ezerért vizsgázni. Sajnos mindenki csak egyszer vizsgázhat le ingyen...
2014. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az önkormányzathoz ugyan hiába megy, mert azoknak semmi közük az érettségihez.

Középszinten 15, emelten 25 ezer Ft, nincs szó 30-ról.

[link]

2014. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy 20-30 EZER. Nem sokat tévedtem, mert az emeltszintű 25 000!!!


Rosszul mondtam, nem ÖNKORMÁNYZAT, hanem KORMÁNYHIVATAL, ugyanis a van fővárosi és megyei kormányhivatalok által szervezett érettségi vizsga is, ezeknek a tételkörét külön is ki szokták adni, lásd itt: [link]


Tehát vagy ISKOLÁBAN jelentkezel kedves kérdező, vagy a területileg illetékes KORMÁNYHIVATALnál. Itt van leírva részletesen: [link]

2014. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!