Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jovore erettsegizek. Utana...

Jovore erettsegizek. Utana szeretnwk pszichologus lenni. Milyen erettsegi jegyek kellenek ahhoz hogy felvegyenek? Illetve melyik osztaly felevi/evi jegyei szamitanak meg? Kell valamibol emelt szinten erettsegizni? Penzesek a kepzesek?

Figyelt kérdés
Angolbol nagyon jo vagyok, meg bioszra gondoltam emelten, de ha nem muszaj nem szeretnem. Mindket szulom kozmunkas, felek emiatt nem tudom majd fizetni a tandijat ha lesz. Nekem meg nincs munkam es nem tudom mennyire tudnek dolgozni mellette
2014. júl. 24. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Utolsó két év végi (11.-12. osztály)tanulmányi jegyek számítanak. Érettségi eredményeid 80-85 százalék fölött kéne lenni. Egy emelt szintű érettségi kötelező, tehát javasolt a Biosz emelt, de ott is 80% fölött kell teljesíteni. Ha duplázásra hajtasz akkor meg főleg ehhez hasonló, sőt jobb eredményeket kell produkálni. Angol-Biosz szükséges a szakra, de több tárgyat is lehet vinni.

Önköltséges képzés díja félévenként 295 ezer, de ebben nem vagyok biztos.

2014. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:'( akkor ennyi volt az almom. Annyi penzt felevenkent sehonnan nem tudok osszekaparni
2014. júl. 24. 22:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Államilag támogatott képzésen nem gondolkoztál? Ha keményen tanulsz van esélyed bejutni. Mint írtad, jó vagy angolból, abból is tehetsz egy emelt szintű érettségit, és bioszból elég egy közép szintű is (habár abból nem sokat fogsz profitálni). Nem lehetetlen bejutni pszichológia államira, nekem is sikerült, szóval neked is sikerülhet.
2014. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 AlinaHella ***** válasza:
Érdemes megnézni, nem csak az angol meg a biológia lehet emelt, van mellette magyar, kémia, sőt, szerintem mások is. Elég sokat elfogadnak. Nem lehetetlen, most például elég alacsony volt az állami támogatott pontszáma két nívós budapesti sulinál is, de szerintem érdemes lesz majd nem annyira népszerű sulikba vagy városokba is jelentkezni, oda általában alacsonyabbak a ponthatárok.
2014. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Angolbol alapbol akarok emeltet, de bioszbol tudom hogy nem menne. A magyar vagy a tori inkabb. Attol felek hogy valami miatt nem tudom majd befejezni es ott leszek x evesen egy szal erettsegivel. Nem akarok Pestre menni, szegedi vagyokk, helyben van az egyetem. Vagy ha van a debreceniben, akkor esetleg meg oda elmennek
2014. júl. 25. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!