Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök alapdiploma mellé...

Biomérnök alapdiploma mellé mit lenne célszerű választani?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek más területek is pl: gépészmérnöki, mérnök informatikusi, villamosmérnöki, programtervező informatikusi. Ezek közül valamelyik alapszakot jó lenne kitanulni is, de olyat szeretnék választani ami ötvözhető a biomérnökivel, szóval mind a két tudást szeretném hasznosítani, meg amire az időmből is futná. 21 évesen, jövőre kezdeném el valamelyiket, addigra pont végeznék a biomérnökivel is, egyetem mellett dolgozni is szeretnék majd.

2014. júl. 26. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik egyetemre jársz, de az egyetem megadja általában az átmenetet két adott szak között. Ha BME-re jársz akkor nyert ügyed van, mert ha nagyon jól tanulsz akkor van esély, hogy átvegyenek valamelyik általad kiválasztott szakra (persze előtte kitölteted a papírokat, kreditelismerési eljárás, stb., ha nem elég a bemenethez szükséges kreditmennyiség, az időben kiderül).

Azért mondtam, hogy a BME-n nyert ügyed van, mert ott a legszélesebb a választási lehetőség skálája.

Ha másik egyetemre szeretnél menni, azt nem javasolnám, mert "külsőst" sehova nem szeretnek felvenni és sokkal, de sokkal nehezebb bekerülnöd, mintha valaki "házon belül" felvételizne. Szóval mindenképp maradj az adott egyetemen és ott nézz ki egy szakot.


Én a villamosmérnökit javasolnám, ha engedi az átmenet. Utána az infós szakok és utána a gépészmérnök.

2014. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első, szerintem kicsit félreértetted.

Vagy lehet hogy én. De én úgy értelmezem, hogy a kérdezőnek megvan a biomérnöki diplomája és most el szeretne végezni valamit, ami használható biomérnökivel együtt.


Kérdező, megint egy BSC-t akarsz végezni? Nem lenne jobb egy MSC?

2014. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, hogy Msc-ről beszéltem, ha Bsc-ről beszéltem volna, akkor miért hoztam volna fel az átmenetet a két szak között?


Ugyanis nem lehet akármilyen szakról, akármilyen szakra menni. Legtöbb helyen felvételi elbeszélgetés van és nálunk előszeretettel osztogatnak 0 pontokat is akár, ha valaki nem tud teljesíteni és nem "házon belül" végzett. Ezért javasoltam, hogy érdemes ott maradni, ahol végzettséget szerzett az adott illető.

2014. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másik alapdiplomát pedig értelmetlen megcsinálni, véleményem szerint.
2014. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy a kérdező még egy BSC-t csinálna

"Ezek közül valamelyik alapszakot jó lenne kitanulni is..."

2014. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem attól függ biomérnöki terület melyik része érdekel.

Ha környezetvédelem, akkor építőmérnöki.

Ha biotechnológia, akkor adja magát a bioinformatika, ehhez nyilván infó; vagy gépész ha fermentorokkal akarsz foglalkozni...


Egyébként érdemes megfontolni mellé közgázt is...

2014. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy másik alapszak elvégzésére gondoltam. Amiket felsoroltam, azokat a szakokat nagyon keresik, így talán szélesebb körben tudnék majd elhelyezkedni. Az egyik válaszoló írta az Msc-t átmenetként, ezt én valahogy úgy olvastam, hogy biomérnök bsc-hez gépészmérnöki msc-t ajánlott, de ez nem tudom jó ötlet-e, ahhoz gépészmérnöki alapok kellenének. Gondolkodtam már rajta és nagyon szeretnék is msc-t csinálni biomérnökiből, de valami kis kiegészítés nem árthat még mellé.
2014. júl. 26. 23:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az állam.12 félévet finanszíroz...szóval még egy alapszak, meg egy biomérnök Msc...hát az rohadt sok..de ha a pénz nem gond, akkor nincs probléma. Egyébként statisztikák szerint az ITsek jobban keresenek mint a műszaki diplomások..bár ez rengeteg mindentől függ:.tapasztalat, képesítés, nem, kor, stb.

Az tény hogy ezek közül nehéz választani

2014. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!