Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy nem tudom elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Én eddig nem voltam egy kitűnő tanuló, bukás is volt, de összeszedtem magam az érettségire és így lett 324 pontom.

Felvettek egyetemre, ennek örülök csak attól félek, hogy nem tudom elvégezni.


2014. júl. 26. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
hová vettek fel és milyen szakra?
2014. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanulni kell, bejárni órákra (lehet csábító, hogy már nem kötelező minden órára bejárni, de attól még érdemes), és akkor azért el lehet végezni. Persze jóval nehezebb, mint a középsuli meg az érettségi, de nem lehetetlen, szóval azért ne félj minden egyes nap a bukástól. Lehet rengetegen megbuknak, de azokról az emberekről azért elmondható, hogy valószínűleg nem is egész nap csak tanultak (bár olyan is biztos akad).
2014. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia !

Igen ,ez már nem középiskola. Itt már a tanárnak nem feltétlenül érdeke ,hogy átmész-e vizsgán ,ha igen ,akkor milyen eredménnyel. Emiatt sok tanáromnál azt tapasztaltam ,hogy nem is nagyon erőlködnek ,hogy kihozzák belőlünk a legjobbat. Éppen ezért NEKED kell kihoznod ezt saját magadból. Ha tényleg minden órára bejársz ,jegyzetelsz ,kiveszed év elején a könyveket ,amik még kellenek a vizsgához, akkor az már jó kezdet. Az a lényeg ,hogy legyél benne az órákon és jegyzeteld ki még év közben a könyveket amiket kérnek. Így a vizsgaidőszakban már csak a jegyzeteket kell olvasnod, és nem 0 tudással állsz neki egy tárgynak . Mert ha bent voltál órán és könyveket is olvastad ,akkor már van valamennyi fogalmad az adott tárgyról. Ilyen hozzáállással minden szakot el lehet végezni , ne aggódj . :) Meg ha egy vizsgán meghúznak ,akkor ha meg van időpont megpróbálod újra letten a vizsgaidőszakban. Ha akkor se jön össze az se gond ,felveszed újra majd a tárgyat.

2014. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!