Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 250 pontom van nem vettek fel...

250 pontom van nem vettek fel szerintetek van esélyem a pótfelvételin?

Figyelt kérdés

A suliba amit jelolnek 260 pont kellene szerintetek van esélyem?

Illetve mikor tudom meg hogy melyik suli indít szakot a pótfelvételin?



2014. júl. 26. 17:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
barátnőmet kicsapák a (heller)bkf ről egy gazdasági matek című tantárgy miatt, pedig 4-es érettségije volt matekból és 300 pont fölött volt felvételikor, szóval ne hidd, hogy ott nem kell tanulni, max a pénz miatt felveszik őket majd kicsapják akárcsak BGF-en, ott is mindig minimum ponthatár van és mindenkit felvesznek, de jó ha a fele végzi el időben
2014. júl. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
szerintem szánj rá egy évet és érettségizz majd újra infó+matekból(ha mondjuk infóra akarsz menni), készülj fel rá és tanulj nyelvet, tegyél le 1 nyelvvizsgát, ha gondolod dolgoz mellette részmunkaidőbe,ezeknek az okj-képzéseknek a 90%-a büfé
2014. júl. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy hagyj ki egy évet, pláne, ha nem vagy tisztában az fsz-szel (felsőoktatási szakképzés), meg az OKJ-val.


Egyébként az FSZ, meg az OKJ gyakorlatilag ugyanolyan képzések, csak az FSZ-t egyetemen/főiskolán oktatják és a pótfelvételi keretében kell rá jelentkezni (és el kell érni a minimum ponthatárt legalább, és nem számít, hány éves vagy, akkor is mehetsz államilag támogatott FSZ-re). Az OKJ ezzel szemben 21 éves korig ingyenes (és csak az első szakmáig), a hirdető intézetnél egyénileg kell jelentkezni, nem a pótfelvételi keretében és nem számolnak pontokat a felvételinél, hanem csak azt nézik, hogy van-e érettségid vagy sem.

2014. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
És ha elvegzek egy okj szakot kapot többlet pontokat?
2014. júl. 27. 10:09
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont az fsz erősebb, mint az okj és ha szétnézel találhatsz sokkal hasznosabb fsz képzést, mint okj-t. Ha a választott OKJ-d kapcsolódik az egyetemi szakhoz kapsz 28 plusz pontot. Viszont a minimum ponthatárnak enélkül kell meglennie. Ami jövőre már 280 lesz...
2014. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

És szerintetek egy ilyen projektmenedzsment fsz szak mennyire húzós eddig kozgazdasagot tanultam?

Vagy valasszak inkabb rendszergazda fsz szakot?

Szoval szerintetek BGF vagy GDF és ezek valamelyik fsz szaka csak nem tudom melyik lenne az ideálisabb igazából mind a kettő érdekel.

2014. júl. 27. 14:21
 17/17 anonim válasza:
61%

basszus még helyesen írni sem tudsz,fogalmad sincs arról h mi az a minimum pontszám,de egyetemre akarsz menni??? minek?????? és h fogod elvégezni ha a középsuliban is ennyire sötét voltál?

amúgy meg: jövőre már 280,azután pedig 300 lesz a minimum pontszám.

a minimum pedig azt jelenti h többletpontok NÉLKÜL kell meglennie. tehát hiába teszel le egy okj-t akkor sem vesznek fel. tanulj szépen és érettségizz le mégegyszer más esélyed nincs!

2014. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!