Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jövőre (20 évesen) jelentke...

Ha jövőre (20 évesen) jelentkeznék felsőoktatási szakképzésre (akár nappalin, akár levelezőn) akkor fizetnem kellene, azért hogy befejezzem? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
illetve ha tennék egy okj-t, amit 19 évesen kezdenék el és 3 éves akkor azért is fizetnem kellene, hogy befejezzem?
2014. júl. 27. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

felsőoktatási szakképzés: ezt hallgatói jogviszonyban tanulhatod egyetemen/fősulin, semmi összefüggés hogy hány éves vagy (lehetsz 72 is), ha eléred az állami ponthatárt akkor felveszek, az hogy ingyenes egyen a képzés tőled függ, azaz jól kell telesítened.

OKJ: közoktatási intézményben tanulsz, tanulói jogviszonyban, nincs 3 éves okj csak 2 éves (van olyan képzés ahol van még +1 év szakmai ráépülés de ide külön kell jelentkezni tehát először csak a 2 éves alap szakmára vesznek fel)

2014. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
OKJ folyt: Nem kell fizetned szó sincs róla, csak abban a tanévben járhatsz utoljára nappalira amelyik tanévben betöltöd a 21. évedet. Ha betöltötted a következő tanévtől nem járhatsz nappalira.
2014. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de azért sem kell fizetnem? tehát ha jövőre jelentkeznék levelező felsőoktatási szakképzésre a nappali okj mellett?
2014. júl. 27. 15:35
 4/13 A kérdező kommentje:
mert mindakettő szakma.. és csak egyet támogat az állam!
2014. júl. 27. 15:58
 5/13 anonim ***** válasza:

NEM!!!!!!!!!!!!!

1 db. szakma okj iskolarendszerű képzésben (21 éves korig nappali utána esti vagy levelezőn)

2. egyetem 12 félév tanulási lehetőség(mindegy hogy itt FSZ, alap, vagy mesterképzésre mész..és az is mindegy hogy előtte szereztél-e okj szakmát vagy sem)

2014. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

és közben el lehet kezdeni? egymással párhuzamosan?

nem értem én ezt. valahol azt írják, hogy a felsőoktatási szakképzés is szakma, és az okj is, és abból egyet támogat az állam.

2014. júl. 27. 16:18
 7/13 anonim ***** válasza:

El lehet kezdeni párhuzamosan egymással a képzéseket semmi sem tiltja, csak tudd az órarendet és kötelező gyakorlatokat összeegyeztetni ami ha nappali mindkettő nem fog menni..egyik legyen levelező vagy esti képzés.

"valahol azt írják, hogy a felsőoktatási szakképzés is szakma, és az okj is, és abból egyet támogat az állam."

A mondatod első fele igaz, a felsőoktatási szakképzés is okj szakmát ad, nem diplomát. A mondat második fele meg kitaláció és terjed a fiatalok között egy a h@lyeség.

Lehet okj iskolában egy szakmád ingyen! Ettől függetlenül mehetsz FSZ-re felsőoktatásában államira..(a 12 db. félévedből 3 db. FSZ is kitelik, ezt is lehet!!)

2014. júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Honnan tudod ezeket az információkat? Csak mert mindenhol mást látok! :/
2014. júl. 28. 18:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Hol olvasol erről mást? (aminek ennyire hiszel?)

Egyébként a hatályos jogszabályokat ismerem, közigazgatás alapszakon végeztem az egyetemen.

2014. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. Bár nem tudom, hol tudnék ennek utánaérdeklődni igazából. :/ Sajnos. És az igaz, hogy jövőre ,tehát 2015-től kell egy nyelvvizsga ahhoz hogy bekerülj az egyetemre? Ez vonatkozik a felsőoktatási szakképzésekre is?
2014. júl. 30. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!