Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vettek fel a Corvinusra....

Nem vettek fel a Corvinusra. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételiztem, a Corvinus egyetem Kereskedelem és marketing szakára szerettem volna menni, de egy ponttal kevesebbet értem el, így lecsúsztam. Tudom, fellebezésre nincs lehetőség pontszám miatt. 449 pontos BGF ugyanazen szakára viszont felvételt nyertem, de oda nem igazán szeretnék menni. Mondják, hogy a Corvinusnak jobb kapcsolatai vannak és a munkaerőpiacon is keresettebbek, bár megmondom őszintén, amint lehet nem csak Pestet, Magyarországot is elhagynám. Most mit tegyek? Menjek el a BGF-re, ahol a matek nagyon nehéz, már szintfelméréssel kezdenek és nagyon szivatós sokak szerint, vagy hagyjak ki egy évet. Sokat tanultam, de ez a 451 pont nem bizonyult elégnek. Nagyon elegem is van ebből az egész magyar elkeseredett versengésből, abból pontosabban, hogy mindenki tanul, mert más "remény" nincs. Várom válaszaitokat.

- egy kétségbeesett, tájékozatlan gyermek -



2014. júl. 27. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem érdekel a BGF, miért jelölted?


Amúgy szerintem egyik lehetőséged, hogy összehasonlítod a két egyetem tárgyait, és ha sok az átfedés, akkor elvégzed az első évet, majd felvételinél viszed a krediteket.


Másik lehetőség, hogy leteszel még egy-két javító vagy szintemelő érettségit évközben, mellette esetleg dolgozol.

2014. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért jelöltem, mert valamit jelölni kellett:) köszi a választ!
2014. júl. 27. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy m@rh@ság. Pont ugyanazt a diplomát kapod(nád) itt is ott is. Államira vettek fel. Kapcsolatok a munkaerőpiacra GBF-ről is lesznek vannak. Nem Amerikában élünk ahol hatalmas a különbség felsőoktatás és felsőoktatás között, ez amin te problémázol nem lényeges..ha meg külföld a cél akkor mindegy..ezt se azt se ismerik külföldön.(bármit is mondanak mást)
2014. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Engem sem.
2014. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Én a Bgf-re jårok pénzügyre. Piszok nehéz suli,de munkanélküli ezzel se leszel:-)
2014. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Szent István Egyetemet (Gödöllő) javaslom. Ott magas színvonalú a képzés, de barátságos a légkör és kellemes a környezet.
2014. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

"Nem vettek fel a Corvinusra."

A szerencse rád mosolygott. Vedd úgy, hogy kaptál egy második esélyt az élettől.


"Most mi lesz?"

Most az lesz, hogy van egy teljes éved, hogy komolyan ráfeküdj a matematikára és a fizikára, és jövőre jelentkezhetsz a Duna túlpartján.


Tudod, a Corvinusban egyedül az a jó, hogy szép kilátás nyílik a BME-re.

2014. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod, a Corvinusban egyedül az a jó, hogy szép kilátás nyílik a BME-re."


Ez nagyon tetszett! :)) Jól odaszúrtál most a Corvinus hallgatóinak finoman.

Amúgy viccet félretéve, a BGF is egy elég jó iskolának számít, legalábbis szinte mindenki ismeri, és tudnak a létezéséről, ami már magában is jó hír, pláne, hogy a köztudatban is az van, hogy ez egy színvonalas iskola, és a munkáltatók elismerik az itt szerzett diplomát, úgyhogy szerintem iratkozz be ide.

2014. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Gyere, én is államis külkeres leszek :D
2014. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Én a KVIK-t választom majd, mert nekem az közelebb lenne. Remélem, hogy ott kapok besorolást az alapképzésre.

2014. júl. 28. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!