Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vettek fel a Corvinusra....

Nem vettek fel a Corvinusra. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételiztem, a Corvinus egyetem Kereskedelem és marketing szakára szerettem volna menni, de egy ponttal kevesebbet értem el, így lecsúsztam. Tudom, fellebezésre nincs lehetőség pontszám miatt. 449 pontos BGF ugyanazen szakára viszont felvételt nyertem, de oda nem igazán szeretnék menni. Mondják, hogy a Corvinusnak jobb kapcsolatai vannak és a munkaerőpiacon is keresettebbek, bár megmondom őszintén, amint lehet nem csak Pestet, Magyarországot is elhagynám. Most mit tegyek? Menjek el a BGF-re, ahol a matek nagyon nehéz, már szintfelméréssel kezdenek és nagyon szivatós sokak szerint, vagy hagyjak ki egy évet. Sokat tanultam, de ez a 451 pont nem bizonyult elégnek. Nagyon elegem is van ebből az egész magyar elkeseredett versengésből, abból pontosabban, hogy mindenki tanul, mert más "remény" nincs. Várom válaszaitokat.

- egy kétségbeesett, tájékozatlan gyermek -



2014. júl. 27. 21:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Na hát sok sikert hozzá :) amúgy én is nagyon sajnálom hogy nem sikerült, a BCE-n mikor néztem a ponthatárokat én is felháborodtam,hogy még emelkedtek is. Én csak a bgf-re jelentkeztem mert az angol nyelv ott jóval olcsóbb mint a corvinuson, de már oda sem akarok menni, jobban mondva fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel, de mindegy :(:)

2014. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A BGF -en én is megjelöltem a kereskedelem-marketinget, de mégis tanárnak megyek -en sem vagyok százas. Na, mindentől függetlenül en csak jót hallottam a suliról, úgyhogy örülj, hogy nem a corvinusra jutottál be, ott nagyon sok sznob van, akiknek nagy az arcuk. BGF-es diplomával is ugyan ugy el lehet helyezkedni, mint a Corvinusossal.
2014. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nézd igazából a BGF talán az egyik legnehezebb legszívatósabb suli,DE a tanyag sokszor évről évre változik az éppen aktuális követelményeknek megfelelően. Értsd a suli felméri,hogy mit kérnek a cégek és azt tanitja. Nem pedig a 15 éve változatlan anyagot. És ezt a munkaadók is tudják.Amúgy igazából nem értem a kétségbeesésed,mert,ha amúgy is elakarsz innen menni akkor ne itt tanulj,hanem ott ahova menni akarsz. Mert 1,ha nem adózól vissza, akkor ne tanulj az állam pénzén 2, pl.ha németországban akarsz élni akkor oda nyilván német egyetemi diploma kéne nem magyar...
2014. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért mennek ennyire Turizmus-vendéglátásra. Mégis hol kapnak állást?
2014. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!