Melyik a jobb a soproni Eötvös Gimnázium vagy a Széchenyi gimnázium vagy a Berzsenyi gimnázium vagy a Szent Orsolya gimnázium?

Figyelt kérdés
Majd egyetemre valamilyen bölcsész,jogi,történész pàlyàn szeretnék tovább tanulni vagy valamilyen humàn tantàrgyra alapuló szakot választani.Talán a Széchenyi túl kemény.

#továbbtanulás #Soproni gimnáziumok
2014. júl. 28. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Nehogy azt hidd, a Berzsenyi nem olyan színvonalas, mint a SZIG. Igaz, először én is azt hittem. Széchenyis akartam lenni, minden áron, elmentem 2x is oda matek előkészítőre, na de amit ott láttam...A tanárok NEM foglalkoznak veled, csak leadják az anyagot, darálva. Persze, nem az a dolga egy középiskolás tanárnak, hogy pátyolgassa a lelkedet, de szerintem egy minimális kétirányú kommunikáció kialakulhatna a tanár és diák között. A gyerekek bunkók, beképzeltek. Tisztelet a kivételnek, mert azok ugye mindenhol vannak. A második ott töltött szakkör után kicsit meginogtam a Széchenyiben, ezért gondoltam benézek a Berzsenyibe is, hogy mégis miféle emberek vannak. Le kell szögeznem, kezdettől fogva tartottam a Berzsenyitől, nem tudom, nem volt szimpatikus az épület, meg aztán hívő sem vagyok...De azért csak bementem és egyáltalán nem bántam meg. Mindenki kedves volt. A matek tanár a lehető legtürelmesebben magyarázott el mindent, segített, ott ahol tudott. Viccelődtünk és kellemesen teltek az órák. Pedig ugyanazt vettük, mint a SZIG-be szóval arról sem lehet szó, hogy a BDEG lazább lenne...Igaz aztán egyikbe sem mentem, de az családi okok miatt volt, nem tanulmányi vagy bármi ilyesmi :))

Az Orsolyáról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem, az Eötvösbe járnak volt osztálytársaim. Ők azt mondják elég kemény, de azért nem halnak bele a tanulásba. Van ott néhány különös figura (tanár) de összességében szeretnek oda járni. Kérdésedre válaszolván : SZERINTEM a Berzsenyi a legjobb Sopronban!

2014. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kihagytam, hogy neked pláne az lenne a legjobb, mert humán irányban szeretnél továbbtanulni :))

2014. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)))
2014. júl. 28. 14:55
 4/8 A.C.A.B ***** válasza:
Egyes, én nem tudom te milyen Széchenyiben jártál, de a sopronira egyáltalán nem ez jellemző. Nagyon is jó iskola, a tanárok is foglalkoznak a diákokkal. Tanulni természetesen kell, de ha valaki gimnáziumba megy akkor ezzel úgyis számol. Az Eötvöshöz pedig ne hasonlítsuk, a Széchenyi jóval erősebb. (Én évek óta széchenyis vagyok, tehát nem úgy írtam a véleményem, hogy előkészítőkből állapítottam meg, melyik a jobb iskola.)
2015. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Csak a Berzsenyi! A többit felejtsd el!
2016. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egy kicsit régi kérdés, de hátha most is hasznos valakinek. Az Eötvös szigorú suli viszont laza tanulásügyileg, aki esetleg nem olyan jó tanuló annak tökéletes mert tényleg nagyon jó iskola. Csak hát onnan nem valoszinű még gimiből se hogy felvesznek jogi egyetemre. Erre tényleg a Berzsenyi a legjobb. A Széchenyi se sok de még mindig sok a züllött beképzelt diák. Persze mindenhol vannak de a Széchenyi e ez sokkal jellemzőbb mint a Berzsenyibe, vagy Eötvösbe. Mindenhol kell tanulni talán a Berzsenyibe a legjobban de többnyire jó tanárok vannak és el tudod érni a céljaid
2023. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Eötvös & BDEG 😎
2023. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Széchenyi és Berzsenyi kábé egy szinten vannak, bár a Széchenyi a legnívósabb.

Utána Eötvös.


Orsolyát NE!

febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!