Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali FOKSZ és esti OKJ...

Nappali FOKSZ és esti OKJ egyszerre? (ingyen) Vagy FOKSZ után ingyenes OKJ?

Figyelt kérdés

Felvettek államilag támogatott felsőoktatási szakképzésre(nappalira). 18 éves vagyok és kiszeretém használni az ingyenes OKJ-t,így arra gondoltam hogy a FOKSZ-szal párhuzamosan egy ingyenes esti OKJ-t elkezdenék.Lehet a kettőt egyszerre?

Tudom hogy addig ingyenes az első OKJ amíg nem szereztem államilag finanszírozott szakmát(nappalin 21 éves koromig utána estin vagy levelezőin).Gondoltam arra is hogy a FOKSZ elvégzése után mennék estire,de azt nem tudom hogy az ingyenes lenne-e,mert a FOKSZ is szakmát ad,bár tudom hogy az egyik a 12 félévemből megy a másik meg teljesen más téma de akkor is már lenne egy "államilag finanszírozott szakmám". Szóval összeségében lehetséges -e a két alternatívából valamelyik vagy akár mindkettő :) ?



2014. júl. 28. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő!

Simán mehetsz most okj képzésre a FOKSZ mellett, semmi nem tiltja. Ingyenes lesz ha esti iskolarendszerű képzést választasz. Lehet kettőt egyszerre!

FOKSZ elvégzése után is mehetsz esti ingyenes okj-re! (akkor a korod miatt már tényleg csak esti lehet)

Helyesbítem ami írtál picit, egy db. államilag finanszírozott szakma jár, közoktatásban mindenkinek, függetlenül attól hogy felsőoktatásban tanulsz/tanultál-e FOKSZ képzésbe bármit is..nem kell összekombinálni ami nem tartozik össze.Ne bonyolítsd túl...örűlj hogy ha jól gondolkozol elég sok szakképesítést tudsz szerezni ingyenesen..

2014. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

Mert már gondoltam arra is hogy hagyom a FOKSZ-ot és megyek az OKJ-ra aztán megpróbálok az alpszakra bejutni :)Bár az nehézkes lenne(gyógypedagógia)..főleg két év múlva amikor a ponthatárok csak úgy verdesik majd a plafont :)

2014. júl. 28. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
amikor OKJ-ra jelentkezel egy dolgot kérdeznek : van-e OKJ bizonyítványa
2014. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az nincs :)
2014. júl. 28. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"amikor OKJ-ra jelentkezel egy dolgot kérdeznek : van-e OKJ bizonyítványa" Ha az adott okj iskola csak így hevenyészve ennyit kérdez elég sok tanulót veszít.

Ugyanis nem számít az alábbi okj képzettségek megléte az ingyenesség szempontjából:

1.saját pénzen végzett képzés akár iskolarendszerben akár tanfolyami rendszerben

2.nem számít az ingyenesen végzett tanfolyami rendszerű képzés (régen ilyen is volt)

3. nem számít bele a munkaügyi központon keresztül végzett okj képzés sem

4. nem számít bele az ha valakinek már van iskolarendszerben végzett szakmája, ha amikor a szakmát szerezte még nem volt okj száma a szakmának, azaz szakmunkás bizonyítványt kapott végzéskor (pl. én érettségi után kozmetikus szakmát szereztem iskolarendszerben még a 90-es években, de nem számított mehettem ingyenes esti okj képzésre mert az én kozmetikus bizonyítványomban nem volt még okj szám, nem létezett ez a fogalom még akkor)

2014. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!