Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék felvételizni szülész...

Szeretnék felvételizni szülésznő főiskolába!?

Figyelt kérdés
20 éve érettségiztem,és most rájöttem,szeretnék diplomát.Hogyan juthatok be valamelyik eü fősuli szülésznő szakára?Kell valamiből pótlólag érettségiznem?Annak idején pl. matekból nem kellett,helyette fizikából érettségiztem.Hogy megy most a pontszámítás?

2014. júl. 28. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden szükséges információt megtalálsz a felvi.hu-n. A szakkeresőbe írd be, hogy szülésznő, ott kidobja, mely iskolák nyújtanak ilyen képzést, majd megnézheted, mik a felvételi követelmények. A pontszámító-kalkulátor segít a pontjaid kiszámolásában. A tanulmányi és érettségi eredményeidet veszik alapul, viszont lehetőséged van két érettségi eredmény duplázására. Amelyik számodra előnyösebb, azzal fog számolni a kalkulátor. Pluszpont jár sporteredményért, nyelvvizsgáért, esetlegesen OKJ-s képzésért stb.
2014. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetemre kell menned, mert eü képzés csak egyetemi karként van manapság. Szülésznő szak 3 helyen van SE, PTE, DE.

Van levelező tagozat, de pl. Debreceni Egyetem csak olyanokat jelentkezését fogadja levelezőre akik szakirányban dolgoznak pl. csecsemő ápoló és ekként is dolgozik, vagy okj-s szülésznő.

Felvételi tárgyak:kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. szakmai előkészítő tárgy pl. eü. alapismeretek

Régi érettségit elfogadják abból számolják a pontjaidat ha kéred a felvételedet, mindegy hogy 20 éve érettségiztél. az a lényeg hogy a fentiekből legalább 2 tárgyból legyen érettségid. Pontszámok: na ehhez tudni kellene miből milyen jegyed van..illetve évvégi bizonyítvány eredményeket is, hátha az a kedvezőbb neked..azt is hogy van e eü emelt vagy felsőfokú okj szakmád, és van-e nyelvvizsgád. Mert mind pontot érhet felvételinél.

2014. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2014. júl. 30. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!