Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek továbbtanulni?...

Hová menjek továbbtanulni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumba járok és 2015 májusában fogok érettségizni. Már van angol középfokú nyelvvizsgám.

Érdekel az informatika a rajz és az angol.

Nem vagyok rossz tanuló, legalábbis én nem mondanám magam annak. (4-es 5-ös, néha 3-as de próbálok nem szerezni a bizonyítványba)

Hol tanuljak, hogy jól el tudjak majd helyezkedni és jó fizetésem is legyen?


Válaszokat előre is köszönöm. 19/L



2014. júl. 29. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Az informatikával könnyen el lehet helyezkedni, plusz ott eléggé tudod hasznosítani az angolt. Furcsa amúgy, én programtervező informatikán vagyok és én is szeretek rajzolni, elég sok embert ismerek, aki ugyan így van ezzel. Szóval van valami kapocs a programozás és a kreativitás között.

Persze ez attól függ, hogy a matematikához hogy állsz. Felsőoktatásban informatika szakon nem excel, word meg ilyenek vannak, azok maximum az érettségire lehetnek jók. Ha még sosem programoztál, akkor otthon szerintem próbáld ki, nézd meg mennyire tetszik. Ha tetszik és jól megy a matek is (legalább egy erős négyes, de inkább ötös), akkor szerintem ez az irány neked való lehet.

2014. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

12.-ben kezdtünk el programozni, az alapokat már tudom, de ahhoz, hogy programozó lehessek többet kéne vele foglalkoznom, de lehet, hogy soha nem fog menni mert matekból nagyon nehezen szereztem meg most is a 4-est. :(


Köszönöm a választ! :)

2014. júl. 29. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha azt nézzük itt informatikán ami kell matek...nem sok köze van a középiskolás matekhoz (van olyan ismerősöm aki emelt matekot tanult gimnáziumban, 11. osztályban érettségizett matekból és rögtön meg is bukott első félévben, ahol az integrálást/deriválást tanultuk, amit ő már elvileg tudott, én előtte nem találkoztam vele és elsőre meglett). Integrálással/deriválással foglalkoztál már? Igazából ez attól függ mennyi időt tudsz rászánni, tényleg csak gyakorlás kérdése.

Esetleg ha érdekel a gazdaságis irány, akkor ott van a gazdaság informatika (ott kevesebb a matek, mint proginfón).

2014. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Integrálással/deriválással még nem foglalkoztam.
2014. júl. 29. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez egy eléggé tágan értelmezhető kérdés. Sok intézmény van, és rengeteg szak.

Mivel foglalkoznál szívesen? Mennyire fontos az a "jó fizetés"? Mennyire vagy kitartó, ha tenni is kell érte?

2014. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy en sem tudom, hogy mivel foglalkoznek szívesen, csak azt tudom, hogy a rajz, az angol és az informatika erdekel. A jo fizetést olyan 200ezer forint kornyekére gondoltam.

Bocsánat a helyesirasi hibákért, telefonról irtam.

2014. aug. 1. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!