Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik tartoznak az úgynevezett...

Machen kérdése:

Mik tartoznak az úgynevezett büfészakokhoz?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Azon szakok, melyekről a legtöbb embernek elképzelése sincs arról, mit tanulnak, ugyanakkor menő érzetet kelt bennük, hogy lekicsinylően beszélhetnek róluk.


Aki nem elég talpraesett és elhivatott, akár orvosira is járhat, ha egyszer nem szereti eléggé, simán kiköthet a büfében. Csakis maga az ember teheti büfészakká a saját szakát. Másnak valójában nem lenne "joga" ezzel a szóval dobálózni.

L22

2014. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

az előző válaszoló valszeg büfészakra jár....



írd be a google-be h büfészak... ki fog adni egy csomót. (andragógia,kommunikáció,nemzetközi tanulmányok, turizmus-vendéglátás, marketing, kereskedelem...stb..)

2014. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. júl. 29. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Második: valószínűleg összef0snád magad egy kommunikáció szakon, mert ott aztán bőven van mit olvasni-magolni, ráadásul média mindig is lesz, tehát el lehet vele helyezkedni, plusz nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlatra is. Ennyit a nagy meglátásaidról. Büfészak a s3ggem. Ez is magyar szokás, leszólni azt, amit más csinál. Amerikában bármit tanul az ember, azt elismerik, mert tanul, és végül is ott el lehet helyezkedni diplomával, eszükben sincs leszólni a másik területét.

Attól még, hogy "Magyarországnak nincs szüksége" egy rakás diplomásra, még nem kell rájuk megjegyzéseket tenni. Azért, mert el lett b4szv4 az egész ország, nem fogja az ember azt tanulni, amire "az országnak szüksége van".

2014. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Büfészaknak leginkább két dolog miatt tartanak egy szakot az emberek.


1) nem kell hatalmas elhivatottság hozzá, relatíve (ismétlem, relatíve) könnyű elvégezni, ezért akinek nincs jobb ötlete, ide fog jelentkezni


2) nem termel igazi értéket az ott végzett szakember, esetleg többször annyian végeznek az egyetemen, mint amennyire szükség van.


Az 1) kategóriába tartozik pl. a turizmus-vendéglátás, óvodapedagógia; a 2) kategóriába a szabad bölcsészet, andragógia.


A büfészakra leginkább olyanok mennek, akik nem túl elhivatottak, de diplomát szeretnének kapni. Ezért tartják sokan pl. a kommunikációt is annak, habár a fenti kategóriákból kicsit kilóg. Határeset.

2014. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Óvónőnek nem kell elhivatottnak lenni? Sose hallottam ekkora ostobaságot. Lehet, hogy lenézik, de szerintem a legkomolyabb és legnehezebb pedagógiai szak. Szülőként a legnagyobb elismerésem az óvónőké.
2014. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De, igenis nagy elhivatottság kell az óvónőhöz. Ellenben rengeteg lány, aki nem tudja, mit kezdjen magával, elmegy óvodapedagógiára. Ezt az ismerőseim között bőven tapasztaltam, és máshol is látom. Emiatt soroltam oda, ahova.


Minden szakmához hatalmas elhivatottság kell, azonban az azt tnaulók között kevés, aki tényleg elhivatott lenne. Az igen rossz arányokból látszik, hogy ma -sajnos- az óvónő is büfészak.

2014. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azokat a szakokat nevezem büfészaknak, amelyeken sok tudományterületről tanulsz, mindbe belelátsz és mindenhez érteni fogsz egy kicsit, de nem leszel semminek a szakembere.

Ilyen szakra járva magad se fogod tudni, mire jó a szakod de a tanáraid se.


Őszintén szólva én is ilyen szakra járok.


Majdnem elhivatottá tett a szak az adott terület iránt holott nincs jobb ötletem és amit itt tanítanak, talán érdekelni fog címszóval jöttem csak ide. Érzékeny lettem a téma iránt és ötleteim vannak.

Csak épp szakirányú végzettség kellene, hogy azt dolgozzak a szóban forgó kérdéskörön belül, amit akarok. Értem perpillanat a szakirányú végzettség kifejezés alatt az olyan szakokat, melyeken az ember egy-egy (rész)tudományterületet tanul ki rendesen.



Több transzdiszciplináris, tehát több tudományterületet átfogó szakról hallom ugyanezt...


Érdekesek, változatosak, rálátsz a dolgokra, megérted az alap összefüggéseket, érzékeny leszel a problémákra és megoldásötleteid is lesznek csak épp minden szakember jobb lesz nálad... Mert amíg te fél évig tanultad azt a területet, ő hét félévig ezért amit te a szak ígérete alapján el tudnál végezni azt igazából ő el tudja te pedig a valóságban nem.

2014. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!