Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárképzés. Most...

Osztatlan tanárképzés. Most akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Osztatlan angol és biológiatanár (10 félév)-re jelentkeztem és az e-felvin ez a szak az alapképzésben van. Most viszont kijött a papír amin az áll hogy osztatlan angol és biológiatanár, 10 félév mesterképzés, meg az épület hogy hol kell beiratkozni. Én most ezt nem értem, és azt sem hogy melyikkel foglalkozzak. Most akkor ez tényleg mesterképzés, vagy elírták? Vagy esetleg én vagyok a hülye hogy nem értem??


2014. aug. 1. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Osztatlan a képzés, ami miatt elég nehézkes a megnevezése... Néhol "osztatlan mesterképzés"-ként is szerepelhet, emiatt ne aggódj, ez attól még teljesen jó neked :)
2014. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ezt értem és így azért lenyugodtam, de mivel most fejeztem be a gimit, nincs alapszakos diplomám és ez ott van a papiron szóval azzal ne foglalkozzak?:)
2014. aug. 1. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele :) Ne hagyd, hogy összezavarjon, az "osztatlan mesterképzés" ugyanazt jelenti, mint az "osztatlan képzés" :) Az osztatlan szó lényege, hogy nincs külön alap- és mesterképzés, gondolom ezt tudod, tehát az "osztatlan mesterképzés" kifejezés alapvetően elég hülyén hangzik és nagyjából értelmezhetetlen is. Nem mesterképzést jelent, az a lényeg :)
2014. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben van akkor, nagyon szépen köszönöm a segítségedet :)
2014. aug. 1. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
A hivatalos megnevezése osztatlan mesterképzés. Az, hogy sokan csak osztatlannak ismerik, az a köznyelvnek köszönhető, egyébként azért osztatlan, mert ezután nem kell mesterképzésre menned, hiszen így alapból olyan diplomát kapsz, miután elvégzed, ami mesteri fokozatú.
2014. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!