Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani egy gyerekről, a...

Lemondani egy gyerekről, a sikerért, mit gondoltok, tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
Egész életemben rossz döntéseket hoztam, rossz, haszontalan bölcsész diplomát szereztem, akkoriban újságíró szerettem volna lenni, belekóstoltam és kiábrándultam, még a főiskola mellett is biológiát, csillagászatot olvasgattam, csak nem mertem belevágni és mindig hallottam anya szavait, hogy azzal nem tudnál mit kezdeni. Teltek-múltak az évek, elégedetlen voltam a szakmámmal, nem tudtam kiteljesedni, szerelmek jöttek-mentek, csalódások leülepedtek bennem és marták a szívem. Az anyagi helyzetem is válságosra fordult, 1 év gondolkodás után Amerika felé vettem az irányt. Takarítás, gyerekfelügyelet az új terület, elégedetlenség, de jobb fizetés, jóval több. Új kapcsolat, szerelem, összetartozás. Azonban... itt a baj, vágyom a sikerre, újból a biológia íránti vágyódás jött el értem. Nem ereszt és állandóan tépáz. Sajnos az évek is elteltek, 30 leszek. Hányszor hallottam, már benne vagy a korban, már itt az ideje a gyerekhez, de én vágyódom az álomszakmám iránt. Tanulni akarom, sikert akarok benne elérni, de úgy érzem gyerek és tanulás nem menne együtt. Itt nincs gyes, mint otthon, a párom nem keres annyit, hogy mindhármunkat eltartson, mire elvégezném a sulit bele kellene kóstolni a munkába is, nem mindjárt gyerekszüléssel indítani. Nem tudom mitévő legyek. Úgy érzem muszáj választanom.

2012. okt. 13. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

jól gondolod,először melózni kell,aztán a gyerek

de szerintem nem kell minden nőnek gyereket szülni,gyereken kívül van rengeteg értelmes dolog

2012. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Valahogy nem segitenek, mikor tanulsz es kisbabad is van?

Mert mig terhes vagy es a baba kicsi es amugy is otthon lennel addig ttanulhatnal.

2012. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
30 se vagy még, hogy lennél elkésve a gyerekkel?
2012. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát... mi nők a gyerekről jobban le tudunk késni, mint a karrierről... szerintem...
2012. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

bizony választanod kell, de gy valamit jobb, ha erősen tudatosítasz magadban: ha most a karriert választod, és megvalósítod ezeket a célokat, a gyereknevelésről nem csak most, hanem egy életre lemondasz. egy életre! hiszen már nem lenne rá idő. viszont ha a gyereket választod még (talán, mindenesetre nagyobb eséllyel mint fordított esetben) még sikerülhetnek a karrierterveid.


azt kell végiggondolnod, hogy mi az ami TÉGED, VALÓJÁBAN boldoggá tesz. ha meglesz a bioszdiplomád/karriered akkor boldog lesz az életed? azután is hogy a célokat elérted? nem lesz üres a gyerek nélkül, mikor már a terveket is letudtad? a kapcsolatodat nem rombolná szét?

másik oldalt szintén. pro kontra

2012. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként szeretnél gyereket, vagy csak mások próbálják beléd sulykolni, hogy szülj?
2012. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondold át nagyon. Gyerek mellett megoldható lehet a tanulás, viszont ha a karriert választod, lehet, hogy nem lesz gyereked, mert kifutsz az időből.

Melyik a fontosabb? Melyik nélkül nem tudod elképzelni az életedet? A párod mit szeretne?


Sok sikert a döntéshez!

2012. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Okés: biológia, de milyen ágazata? Laborban szeretnél dolgozni, vagy Afrikában oroszlánokat megfigyelni? Vagy mi mást? Add meg magadnak a lehetőséget, hogy beleláss a kívánt munkába, és utána még dönthetsz. Azt mondom, 35-ig belefér a gyerekvállalás, de ha te egészséges vagy, és a felmenőid is sokáig éltek jó mentális és fizikai kondícióval, akkor 40-ig még megszülheted a kisbabát, akire vágysz.
2012. okt. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért futna ki az időből? Egy BSc+MSc együtt 5 év, és MSc alatt már dolgozhat is akár, 35 éves korában pedig még bőven nem késett le a gyermekvállalásról. Szerintem vágj bele most, sok sikert hozzá. :)
2012. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biológus diplomával sem egyszerű...


Milyen bölcsész diplomád van? Hátha van valami kreatív ötletünk Amerikára azzal, amit tudsz. S most milyen területen dolgozol?

2012. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!