Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » állami ösztöndíjasként szakvál...

állami ösztöndíjasként szakváltás esetén ki kell fizetnem az igénybe vett féléveimet?

Figyelt kérdés
2012-ben kezdtem el egy egyetemet állami ösztöndíjasként. EZ azt jelenti, hogy alá kellett írnom a hallgatói szerződést. Most egyetemet szeretnék váltani és felvettek egy másik szakra szintén államira. De az első szakom abba szeretném hagyni. Ki kell fizetnem az igénybe vett féléveimet ilyenkor? Mindenki szerint ki kell, de a Hallgatói szerződés 5-s pontja mintha arra utalna, hogy szakváltás esetén nem feltétlen kell. Vannak méltányossági kérelmek is, ezt kb lehetetlen megkapni?

2014. aug. 2. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az van a szerződésben, amit aláírtál, akkor mi a kérdés?
2014. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell kifizetni az elhasznált féléveket, csak a ledolgozási időd hosszabbodik meg annyival amennyit már elhasználtál az első szakodon.
2014. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam a szerződés alapján , csak az oktatási hivatalban nem ezt mondta a nő, de mindegy is mert teljesen nem volt képbe. Az első kommentelő kedvéért újrafogalmazom az alapproblémát: szakot váltok de az előző helyen megszűnik a jogviszonyom és a szerződés alapján nem egyértelmű, hogy ilyenkor 1. vissza kell fizetni az első helyen elhasznált féléveket, mert azt az egyetemet nem fejeztem be 2. csak a féléveimet pazaroltam és nem kell fizetnem. Remélem már érthető.
2014. aug. 3. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!