Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SEGÍTS! Ebben az esetben...

SEGÍTS! Ebben az esetben megoldható a szakváltás?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó,hogy most változik az okj-s rendszer, de én még tavaly jelentkeztem egy szakközépbe felsőfokú képzésre,amit egy egyetem akkreditál.

Szeretnék szakot váltani úgy,h az előbb említett egyetem szakjára akarok jelentkezni,egy olyan felsőfokú képzésre, ami rokon képzése, tehát vannak közös órák is azzal a képzéssel,amin most a szakközépben folytattam.



2013. aug. 25. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
nem
2013. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ki is fejtenéd a válaszodat?!
2013. aug. 25. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Az hogy most 2013 szeptembertől változik az okj tény, de neked ez lényegtelen dolog a helyzeted szempontjából.

2. 2012-ben elkezdtél egy okj képzést TANULÓI JOGVISZONYBAN EGY SZAKKÉPZŐ ISKOLÁBAN, VAGY SZAKKÖZÉPBEN.

3. Egyetemen hallhatói jogviszonyod van(lenne). Már jogszabály határozza meg a kettőt, nincs ilyen átjárás a két képzés között. Tehát ha felsőoktatásba akarsz járni akkor a felvételi eljáráson át kell esned, nincs átjelentkezés mint egyetemek szakjai között. Az már egy másik dolog, hogy tudsz kredit beszámítást kérni a felsőfokú szakképzés alapján ahol megegyeznek a tárgyak.

Ergo ebben a tanévben befejezed a szakképzőben az akkreditált szakképzést, februárban meg közben jelentkezel egyetemre/fősulira, és jövő év szeptembertől tudod kezdeni ott a a tanulást. Egyéb megoldás nincs. (ha valami félre értetem javíts ki)

2013. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!